Memoriał Klempela: Porażka Zagłębia

Memoriał Jerzego Klempela wkracza w kluczową fazę. Rozegrano pierwsze mecze rundy finałowej o miejsca 5-8. Zagłębie Lubin uległo Zariji Astrachań 20:23.

Michał Gałęzewski

Po wysokiej porażce z Motorem Zaporoże, Zagłębie Lubin przegrało z Zariją Astrachań. Od początku spotkania dominowali szczypiorniści z Rosji, którzy już w jedenastej minucie prowadzili 7:4. Chwilę później dwie kontaktowe bramki zdobył Jarosław Paluch, jednak do końca pierwszej połowy Zarija utrzymywała przewagę i wygrała pierwszą połowę 12:10.

Również druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla drużyny z Astrachania, która znów wyszła na czterobramkowe prowadzenie. Ostatecznie Zarija Astrachań pokonała Zagłębie Lubin 23:20.

Zarija Astrachań - Zagłębie Lubin 23:20 (12:10)

Bramki dla Zagłębia: Paluch 7, Rosiek 3, Przysiek 3, Michałów 2, Gumiński 2, Marciniak 1, Szymyślik 1, Mitrović 1.

W pojedynku drużyn z Zaporoża i Jużnego po raz kolejny lepszy był zespół z grupy A. Jak dotąd drużyny, które zostały rozstawione właśnie do tej grupy wygrały wszystkie mecze w rundzie finałowej.

ZTR Zaporoże - HC Portowik Jużny 25:21 (13:11)