Memoriał Klempela: Kolejne zwycięstwo Wybrzeża, MMTS na kolanach

Zakończyła się już rywalizacja o miejsca 9-12 Memoriału Jerzego Klempela. W ostatnich meczach Wybrzeże Gdańsk odniosło drugie zwycięstwo z rzędu, a MMTS Kwidzyn ponownie przegrał.

Michał Gałęzewski

Po wygranej z MMTS-em Kwidyn, Wybrzeże Gdańsk zmierzyło się z Meshkovem Brześć, outsiderem turnieju. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wysoką przewagę. Jeszcze w 31 minucie po bramce Daniła Praliski Meshkov remisował 16:16. Później jednak znakomicie zaczęli grać czerwono-biało-niebiescy.

W ciągu ostatnich siedmiu minut spotkania gdańszczanie zdobyli aż osiem bramek, tracąc zaledwie jedną! Skutecznie grali wszyscy zawodnicy, a wynik meczu ustalił Kamil Strzebiecki, który zdobył dwie bramki z rzędu.

Wybrzeże Gdańsk - Meshkov Brześć 24:19 (10:9)

Bramki dla Wybrzeża: Mogielnicki 4, Rogulski 4, Kondratiuk 3, Kornecki 2, Prymlewicz 2, Nidzgorski 2, Papaj 2, Nilsson 2, Abram 1.

MMTS Kwidzyn nieoczekiwanie zajął przedostatnie miejsce w dzierżoniowskim memoriale. Po porażce z Wybrzeżem podopieczni Krzysztofa Kotwickiego przegrali różnicą pięciu bramek z Meshkovem Brześć, chociaż po osiemnastu minutach po tym jak bramkę zdobył Tomasz Klinger kwidzynianie prowadzili 11:10.

Na przerwę obie drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Białorusinów, a o ich zwycięstwie zadecydowały czter bramki zdobyte w ciągu dwóch minut pod koniec drugiej połowy. Ostatecznie HC pokonało MMTS 23:18.

HC Gomel - MMTS Kwidzyn 23:18 (13:12)

Bramki dla MMTS-u: Genda 2, Klinger 2, Sadowski 2, Szczepański 2, Nogowski 2, Seroka 2, Łangowski 2, Daszek 1, Peret 1, Mroczkowski 1, Jędrzejewski 1.