Turniej im. Antoniego Weryńskiego: Zacięta końcówka dla Legionowa

W drugim piątkowym meczu Turnieju im. Antoniego Weryńskiego w Mielcu KPR Legionowo pokonało Wybrzeże Gdańsk 25:24 (14:11). O wygranej beniaminka Superligi zadecydowała bramka Witalija Titowa.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Piątkowe starcie w mieleckiej hali MOSiR-u miało wyjątkowe znaczenie dla trzech zawodników - Pawła Albina, Pawła Gawęckiego i Huberta Korneckiego. Wspomniana trójka z większymi lub mniejszymi sukcesami reprezentowała w przeszłości barwy Tauron Stali i występ podczas Turnieju im. Antoniego Weryńskiego był dla nich pierwszym spotkaniem w starych progach.

Starcie niezwykle udanie rozpoczęła ekipa beniaminka PGNiG Superligi. Zespół trenerów Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka już w 9. minucie wygrywał 6:2, a w ciągu kolejnych sześciu minut przewaga ekipy z Legionowa wzrosła do siedmiu bramek (10:3). Mimo iż pierwsza połowa toczona była pod dyktando KPR-u, to tuż przed przerwą gdańszczanie zdołali odrobić część strat i do szatni zeszli z bagażem zaledwie trzech bramek (11:14).

Po zmianie stron obraz gry wyrównał się, a pierwszoligowa ekipa Wybrzeża tuż po wznowieniu gry zmniejszyła przewagę rywali do jednej bramki za sprawą trafienia Huberta Korneckiego (13:14 - 33. min.). Podopieczni duetu Damian Wleklak - Daniel Waszkiewicz w 42. minucie doprowadzili nawet do wyrównania (18:18), wkrótce jednak Legionowo zdobywając trzy bramki z rzędu odskoczyło na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddało już do końcowej syreny.

Pierwszoligowcy o korzystny rezultat walczyli do ostatnich sekund. Bramki Dawida Nilssona i Adriana Kondratiuka zmniejszyły w 57. minucie przewagę KPR-u do stanu 24:25, kolejnych okazji gracze Wybrzeża już nie wykorzystali i ostatecznie uznać musieli wyższość byłego ligowego rywala.

W sobotę rozegrane zostaną pozostałe spotkania Turnieju im. Antoniego Weryńskiego. Początek gier o godz. 10:00.

KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 25:24 (14:11)

KPR: Zapora, Rybicki, Szałucki - Dzieniszewski 6, Titow 5, Wiak 4, Albin 3, Bałwas 2, Kasprzak 2, Zasikowski 2, Gawęcki 1, Pomiankiewicz, Prątnicki, Szmulik, Wuszter.

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Kondratiuk 4, Kornecki 4, Moszczyński 4, Żak 3, Abram 2, Nidzgorski 2, Rogulski 2, Nilsson 1, Prymlewicz 1, Strzebiecki 1, Mogielnicki, Rakowski.

Karne: KPR - 4/5; Wybrzeże - 3/4.

Kary: KPR - 12 min. (Kasprzak, Titow, Wuszter - po 4 min.); Wybrzeże - 10 min. (Rogulski, Strzebiecki, Kornecki, Mogielnicki, Moszczyński - po 2 min.).

Turniej im. Antoniego Weryńskiego: Stal lepsza od Gwardii