Szlagierowy pojedynek dla Śląska, Czuwaj rozbity (wyniki)

Po ponad czterech miesiącach przerwy na parkiet wrócili pierwszoligowi piłkarze ręczni. Szlagierowy pojedynek we Wrocławiu zainaugurował nowy sezon.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści wrocławskiego Śląska pewnie pokonali spadkowicza z PGNiG Superligi - AZS Czuwaj Przemyśl. Podopieczni Przemysława Korobczaka tylko przez pierwsze 20 minut dotrzymali kroku rywalom 9:9. Później inicjatywę przejęli Wojskowi, którzy po 35 minutach gry prowadzili już 20:12. Zespół Aleksandra Malinowskiego zapisał na swoim koncie efektowne zwycięstwo, potwierdzając że jest murowanym faworytem do awansu.

Niespodzianką zapachniało w Grodkowie, gdzie miejscowy beniaminek bliski był urwania punktów Siódemce Miedzi Legnica. Spadkowicz z PGNiG Superligi wypracował wysokie prowadzenie, jednak w końcówce je roztrwonił. Dwa punkty trafiły ostatecznie na konto legniczan. Wiele emocji dostarczył także pojedynek w Świdnicy, gdzie zmierzyły się zespoły walczące o utrzymanie. Po zaciętym meczu ŚKPR odprawił z kwitkiem SPR Tarnów.

Pierwszym liderem rozgrywek została Olimpia Piekary Śląskie, która nie miała najmniejszych kłopotów z ograniem łódzkich juniorów. Wysoką wygraną zanotowali także szczypiorniści Zagłębia Sosnowiec, choć w tym przypadku ich rywal AZS UMCS Lublin długo nie dawał za wygraną. Bogatszy o dwa punkty wrócił z Ostrowa Wlkp. Viret CMC Zawiercie. Drużyna Giennadija Kamielina potwierdziła, że w tym sezonie walczyć będzie o miejsce w czubie tabeli.

1. kolejka Śląsk Wrocław - AZS Czuwaj Przemyśl 32:26 (16:10) Anilana UŁ PŁ Łódź - Olimpia Piekary Śląskie 19:34 (5:18) UKS Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica 22:23 (8:12) Ostrovia Ostrów Wlkp. - Viret CMC Zawiercie 25:31 (14:16) Zagłębie Sosnowiec - AZS UMCS Lublin 31:24 (13:12) ŚKPR Świdnica - SPR Tarnów 28:27 (12:12) MKS Kalisz - KSSPR Końskie - 15.09. godz. 16:00