MKS wygrywa deby Poznania - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - MKS Poznań

W meczu 3. kolejki I ligi mężczyzn Wojskowi ulegli w derbach Poznania drużynie MKS-u Poznań po bardzo zaciętym spotkaniu 21:25.

Michał Halski

Spotkanie obie drużyny zaczęły od prostych błędów, a wynik sobotniego meczu otworzył Rafał Niedzielski. Kolejne trzy bramki również były autorstwa MKS-u Poznań. Podopieczni Rafała Walczaka nie potrafili zagrać ani jednej składnej akcji w ataku. Sytuację zmieniło wejście bramkarza Mariusza Pedy, który dobrymi interwencjami motywował kolegów z drużyny. Wojskowi zaczęli odrabiać straty, a ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Patryk Staniek.

Kolejne minuty to bardzo zacięta gra. Obie drużyny miały problem ze zdobywaniem bramek. Zawodnicy Grunwaldu nie potrafili dojść do sytuacji rzutowej, natomiast podopieczni Domana Leitgebera nie umieli pokonać Mariusza Pedy. O czym może świadczyć bardzo niski wynik w pierwszej połowie (8:8). Drugą połowę lepiej zaczęli goście (MKS Poznań), którzy po bramkach Jakuba Kasperczaka, Damiana Komisarka i Bartosza Przedpełskiego wyszli na prowadzenie 11:8 w 34. minucie.

Wojskowi od tego momentu nie potrafili się już zbliżyć do zawodników MKS-u, którzy cały czas utrzymywali przewagę jednej lub dwóch bramek. W drugiej połowie atmosferę na trybunach podgrzali sędziowie podejmując kilka spornych decyzji. Końcówka meczu należała do zawodników Domana Leitgebera. Dużo skutecznych interwencji zanotował Tomasz Sobota, kolejny dobry mecz zagrał młody Maciej Tokaj. W barwach Grunwaldu na słowa pochwały zasługują jedynie Mariusz Peda, Patryk Staniek i Krzysztof Martyński.

WKS Grunwald Poznań - MKS Poznań 21:25 (8:8)

Grunwald: Peda, Pietrowski, Kulczyński - Staniek 5/4, Martyński 5, Guraj 3, Nieradko 3, Fogler 2, Wachowiak 2, Koligat 1, Śliwiński, Meissner, Dutkiewicz, Kurek, Przybylski.