Podział punktów - relacja z meczu Górnik Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin

W meczu 4. kolejki PGNiG Superligi Górnik Zabrze podejmował Gaz-System Pogoń Szczecin. Szlagierowy pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Alicja Chrabańska

Mecz rozpoczął się nieźle dla szczecinian, którzy w piątej minucie po bramce Jacka Wardzińskiego prowadzili 3:0. Zabrzanie nie mogli złapać swojego rytmu gry. Warunki na parkiecie dyktowali goście pod wodzą jak zwykle skutecznego Wojciech Zydronia. W dużej mierze to za jego sprawą szczecinianie na nieco ponad dziesięć minut do przerwy wygrywali aż 11:3. Zabrzanom wyraźnie nie wiodło się w rzutach karnych. Na osiem podyktowanych wykorzystali zaledwie cztery. Lepiej wiodło im się w końcówce pierwszej połowy. Gospodarzom udało się nawiązać wreszcie walkę z dobrze dysponowanymi podopiecznymi Rafała Białego i zbliżyli się do nich na dwie bramki (9:11). Pierwsze trzydzieści minut gry zamknął trafieniem Zydroń, ustalając wynik na 13:9 na korzyść przyjezdnych.

Na początku drugiej odsłony meczu ponownie lepiej wiodło się szczecinianom , chociaż gra była już bardziej wyrównana. W początkowych akcjach przypomniał o sobie dotąd nieco zawodzący, Michał Kubisztal. Do formy po kontuzji powrócił Łukasz Kandora. Mimo tego ciągle o kilka kroków bliżej dwóch punktów byli goście, w których szeregach błyszczał Bartosz Konitz. Na trzynaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziów oba zespoły dzieliło tylko jedno trafienie. Do remisu doprowadził dwie minuty później Kubisztal. Do ostatnich sekund zespoły walczyły niemal cios za cios za cios. Spotkanie zakończyło się remisem po 30.

Górnik Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:30 (9:13)