Puchar Polski: KSSPR Końskie po raz drugi pokonał KSZO Odlewnię Ostrowiec Św.

To miał być mecz bez historii. Okazało się jednak, że przez większą część spotkania drugoligowiec stawiał zacięty opór pierwszoligowcowi. Ostatecznie KSSPR Końskie pokonał KSZO Ostrowiec Św. 40:29.

W pierwszym meczu wojewódzkich eliminacji do rozgrywek centralnych o Puchar Polski szczypiorniści KSSPR Końskie pokonali na wyjeździe drugoligowe KSZO Ostrowiec Św. 39:30. Tydzień później podejmowali rywala na własnym parkiecie i wydawało się, że będzie to spacerek dla pierwszoligowca. Stało się inaczej.

Podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego zagrali bardzo ambitnie. Jednak w 25. minucie wydawało się, że gospodarze zaczynają kontrolować grę. Po trafieniu Ernesta Pilarskiego zrobiło się bowiem 16:12 dla KSSPR. Potem jednak to goście złapali wiatr w żagle, zdobyli cztery bramki z rzędu i doprowadzili do remisu. W końcówce pierwszej odsłony zespoły solidarnie dorzuciły po jednym trafieniu i zeszły na przerwę z remisem 17:17.

Po zmianie stron goście walczyli ambitnie, aż do 45. minuty, kiedy było 28:24 dla konecczan. Później jednak gospodarze wręcz zdemolowali przyjezdnych. W ciągu siedmiu minut zdobyli osiem bramek z rzędu i było po meczu (53. minuta - 36:24). Ostatecznie skończyło się 11-bramkowym zwycięstwem KSSPR Końskie, który tym samym awansował do dalszej fazy gier Pucharu Polski.

KSSPR Końskie - KSZO Ostrowiec Św. 40:29 (17:17)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Maleszak 8, Sękowski 7, Matyjasik 6/1, Dankowski 4, Bąk 3, Gmerek 3, Rurarz 2/1, Słonicki 2, Dobrowolski 1, Bodasiński 1, Pilarski 1, Kołodziej 1, Napierała 1/1. Karne: 3/4. Kary: 6 min.

KSZO: Szewczyk, Drabik - Mroczek 5, Fugiel 5, Świeca 4, Kieloch 3, Sitkowski 3, Dziura 2, Biskup 2, Cukierski 1, Jeżyna 1, Kubisztal 1, Pomiankiewicz 1, Zdziech 1/1, Radowiecki. Karne: 1/1. Kary: 4 min.

Kary: KSSPR - 6 min. (Słonicki, Dankowski i Janus - po 2 min.); KSZO - 4 min. (Sitkowski, Świeca - po 2 min.).

Sędziowie: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (obaj Kielce). Widzów: 100.