Vive Kielce pokonało lidera! (relacja)

Zwycięstwem Vive Kielce zakończył się mecz 7. kolejki ekstraklasy mężczyzn. Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski uległ drużynie z Kielc przegrywając aż dwunastoma bramkami. Po zwycięstwie kielczan i zdobyciu przez nich dwóch punktów zajmują oni 1. miejsce w tabeli ligowej.

Weronika Kendra

Pierwsza część środowego spotkania rozpoczęła się od aktywnej gry zarówno gospodarzy, jak i gości. Było widoczne, że kieleckie Vive za wszelką cenę będzie chciało zdobyć kolejne 2 punkty. W 5 minucie meczu po bramce kieleckiego obrotowego Daniela Żółtaka i Sebastiana Różańskiego z Kipera tablica wyników pokazywała 3:2 dla kielczan. Po obu drużynach było widać determinację, jednak to gospodarze wciąż obejmowali prowadzenie. Piotrkowianinie widząc to próbowali przerwać ich dobrą passę i nie dopuszczać do większej przewagi punktowej, stawiając na wysoką obronę 4:2, jednak nawet to nie pomogło, gdyż w 25 minucie po bramce lewoskrzydłowego Michała Chodary było już 16:9 dla Vive Kielce. Kluczową rolę w pierwszej części spotkania odegrał przede wszystkim kielecki bramkarz Kazimierz Kotliński, którego postawa w bramce była rewelacyjna. W dużym stopniu dzięki niemu pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 19:11 dla Vive.

W drugiej połowie spotkania Kiper Piotrków Trybunalski wyraźnie chciał dogonić przeciwnika z Kielc, jednak były to nieudane próby. Szybki atak zawodników Vive Kielce sprawił, że w 40 minucie meczu było już 23:16 dla kielczan. W dalszej części spotkania gospodarze wciąż zwiększali przewagę nad przeciwnikami, jednak zawodnicy Kipera wciąż mieli nadzieję na zwycięstwo. Niestety nawet po dwóch celnych rzutach Arkadiusza Miszki przewaga kielczan nie malała. W 55 minucie tablica wyników pokazywała 30:21 dla Vive, a zespół z Piotrkowa Trybunalskiego coraz częściej przestrzelał lub trafiał w poprzeczkę. Po ostatniej bramce obrotowego Michała Stankiewicza mecz zakończył się wynikiem 33:21.

Miano najlepszego strzelca w zwycięskiej drużynie uzyskał Paweł Podsiadło zdobywając dla Vive 8 bramek, nie gorzej grał też Tomasz Rosiński trafiając do bramki przeciwników 6 razy. Świetnie spisywali się również kieleccy golkiperzy Kazimierz Kotliński i Marek Kubiszewski, który wybronił 2 rzuty karne przeciwników.
Dla drużyny gości najwięcej bramek - 5 zdobył Sebastian Różański, a także Dominik Płócienniczak trafiając 3 razy. Dobrą postawę zaprezentował również Tomasz Matulski skutecznie broniąc swojej bramki przed rzutami kielczan.

Vive Kielce - Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski 33:21 (19:11)

Vive Kielce: Podsiadło 8, Rosiński 6, Zaremba 4, Chodara 4, Stankiewicz 4, Krieger 3, Żółtak 2, Grabarczyk, Piwko, Konitz.

Kiper Piotrków Tryb.: Różański 5, Miszka 3, Jankowski 2, J. Płócienniczak 2, D. Płócienniczak 2, Matyjasik 2, Kempys 1, Zinczuk 1, Piętak 1, Białaczek 1, Bodasiński 1.