Pogoń ograła Stal, Piotrkowianin walczy (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni rozegrali trzy spotkania w ramach 10. kolejki PGNiG Superligi. W najciekawszym sobotnim meczu Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała PGE Stal Mielec.

Sławomir Bromboszcz

Gaz-System Pogoń Szczecin nie zwalnia tempa. Po efektownym zwycięstwie nad Azotami Puławy tym razem podopieczni Rafała Białego pokonali PGE Stal Mielec. Szczecinianie od początku dyktowali warunki, systematycznie powiększając swoje prowadzenie. Do szatni Pogoń zeszła prowadząc 17:9. Świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Tomislav Stojković. Po zmianie stron Pogoń grała falami, jednak cały czas utrzymywała bezpiecznie prowadzenie. Szczecinianie zwyciężyli 34:28 i zrobili kolejny krok w kierunku zakończenia rozgrywek na 3. miejscu.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył pojedynek drużyn walczących o utrzymanie. W Piotrkowie Trybunalskim piłkarze ręczni miejscowego Piotrkowianina po zaciętym spotkaniu pokonali Gwardię Opole. W pierwszej połowie stroną przeważająca był Piotrkowianin, który wypracował czterobramkową zaliczkę 17:13. W drugiej odsłonie opolanie w końcówce zdołali doprowadzić do remisu. Zespół Tadeusza Jednoróga nie pozwolił jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść 29:27. Gwardia zmarnowała okazję na doścignięcie PGE Stali Mielec.

Zmiana na stanowisku trenera podziała mobilizująco na zawodników Zagłębia Lubin. Zespół Jerzego Szafrańca po zwycięstwie w Legionowie tym razem nie dał najmniejszych szans MMTS-owi Kwidzyn. W minionej kolejce kwidzynianie rozegrali rewelacyjne zawody przeciwko Vive Targom Kielce, tym razem spisali się słabo. W pierwszej połowie gra była wyrównana, Zagłębie po 30 minutach prowadziło nieznacznie 18:15. Po zmianie stron Miedziowi dominowali. W 45 minucie Zagłębie prowadziło już 29:19. Cenna wygrana lubinian sprawia, że walka o miejsce w fazie play-off wygląda coraz ciekawiej.

Gaz-System Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 33:29 (17:9)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 10, Bartosz Konitz 8, dla Stali - Michał Chodara 6, Paweł Wilk, Grzegorz Sobut i Damian Kostrzewa po 4.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 29:27 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 11, Marek Daćko 5, dla Gwardii - Jakub Kłoda 10, Wojciech Knop i Jakub Płócienniczak po 3.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 37:30 (18:15) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 8, Dawid Przysiek i Michał Bartczak po 5, dla MMTS - Michał Daszek 9, Kamil Sadowski 8, Adrian Nogowski 3.

PGNiG Superliga: Grupa Select