Osiemnaście karnych, cenna wygrana MKS-u - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Poznań

Kar-Do Spójnia Gdynia mimo, że do meczu z MKS-em Poznań przystąpiła wzmocniona po transferze Łukasza Slingera, zdobywcy 11 bramek, przegrała z MKS-em Poznań 24:27 i znajduje się w strefie spadkowej.

Michał Gałęzewski

Kar-Do Spójnia Gdynia w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, jednak spory wpływ na jej występy ma plaga kontuzji, jaka dopadła zespół z Trójmiasta. W sobotę w gdyńskim zespole zadebiutował Łukasz Szlinger, który wcześniej reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec.

Spotkanie gdynian z beniaminkiem I ligi - MKS-em Poznań od pierwszych minut było bardzo wyrównane i żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wysokiej przewagi, chociaż po trafieniu Stanisława Gębali Kar-Do Spójnia po dwunastu minutach prowadziła już 7:4. Podopieczni Domana Leitgebera zagrali jednak lepiej pod koniec pierwszej części spotkania, którą po celnym rzucie Jakuba Pochopienia wygrali 14:11.

Druga połowa, to twarda gra obu zespołów. Łącznie zawodnicy z Gdyni i z Poznania spędzili na ławkach kar aż czternaście minut, a sędziowie podyktowali jedenaście rzutów karnych (w całym meczu było ich aż osiemnaście). Co prawda podopieczni Leszka Elbickiego zdołali po rzucie Mateusza Wróbla doprowadzić na trzy minuty przed końcem do wyniku 22:23, lecz ostatnie minuty należały już do MKS-u. - Do meczu podeszliśmy skupieni i głodni zwycięstwa. Toczył się on na równym poziomie. Początek zapowiadał się obiecująco, lecz trudno mi powiedzieć co stało się później. Wpływ na porażkę miał z pewnością brak skupienia, ale też wiele kontuzji - powiedział Łukasz Szlinger, który w swoim debiucie zdobył aż jedenaście bramek. Jeszcze skuteczniejszy był Rafał Niedzielski z MKS-u, który bramkarzy rywali pokonał dwunastokrotnie, w tym dziewięć razy z rzutów karnych.

Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Poznań 24:27 (11:14)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Szlinger 11/2, Wróbel 4/2, Gębala 3, Dorsz 3/1, Borzymowski 2, Bronk 1 oraz Dziemian, Pacholarz, Kowalski.
Kary: 10 min.
Rzuty karne: 5/8.

MKS: Zarzycki, Sobota - Niedzielski 12/9, Tokaj 7, Leder 4, Kasperczak 2, Przedpełski 1, Pochopień 1 oraz Kasperczak, Nawrocki, Bartłomiejczyk.
Kary: 12 min.
Rzuty karne: 9/10.

Kary: Kar-Do Spójnia - 10 min. (Borzymowski 4 min., Szlinger 2 min., Dziemian 2 min., Wróbel 2 min.), MKS - 12 min. (Niedzielski 2 min., Leder 2 min., Nawrocki 2 min., Kasperczak 2 min., Przedpełski 2 min., Pochopień 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza (Koszalin).