Gospodarze się postawili - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Wybrzeże Gdańsk

Zawodnicy Vetreksu Sokoła Kościerzyna mocno wdali się Wybrzeżu we znaki, jednak ostatecznie górą byli gdańszczanie. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka wygrali 29:24.

Michał Gałęzewski

Spotkanie zespołów z Kościerzyny i z Gdańska miało być tylko formalnością. W drużynie gospodarzy do kadry meczowej wpisano zaledwie dziesięciu zawodników, natomiast w Wybrzeżu zabrakło na ławce miejsca dla wszystkich zawodników. Początek spotkania potwierdzał, że może być to spotkanie do jednej bramki. Po tym jak już swoją czwartą bramkę w meczu zdobył Patryk Abram, gdańszczanie prowadzili 7:2. Później jednak gospodarze zaczęli odrabiać straty.

Bardzo dobrze bronił Maciej Pieńczewski, który potrafił bronić rzuty z każdej strefy boiska. Gorzej spisywał się natomiast Sebastian Sokołowski, którego zastąpił w trakcie pierwszej połowy Artur Chmieliński, co okazało się dobrym rozwiązaniem. Po 24 minutach, gdy bramkę z rzutu karnego zdobył Seweryn Żynda, na prowadzenie 11:10 wyszli gospodarze. Walczyli oni o każdą piłkę do końca pierwszej części gry, jednak wynik do przerwy ustalił Krzysztof Mogielnicki rzutem w ostatnich sekundach. - Było bardzo ciężko. W naszej grze było bardzo dużo przestojów i nie graliśmy tak, jak powinniśmy. Początek spotkania był bardzo dobry, a później się wszystko zacięło, a w nasze poczynania wkradł się chaos - zauważył Mogielnicki.

Druga połowa od początku była bardzo wyrównana. Jeszcze w 42 minucie po bramce Macieja Reichela gospodarze remisowali, jednak w końcu gdańszczanie zaczęli się rozkręcać i po trafieniu Jacka Suleja z kontrataku wyszli na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem na prowadzenie 25:21. Do końca meczu kontrolowali już sytuację i wygrali ostatecznie 29:24. Ambitnie grający gospodarze zasługują jednak na słowa pochwały. - Postawiliśmy się biorąc pod uwagę bardzo krótką ławkę. Staraliśmy się długo grać i chłopacy spełnili założenia. Postraszyliśmy zawodników Wybrzeża, przynajmniej w pierwszej połowie - powiedział Andrzej Gryczka.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Wybrzeże Gdańsk 24:29 (14:15)

Vetrex Sokół: Pieńczewski - M.Reichel 6, J.Reichel 4, Żynda 4, Ringwelski 3, Gryczka 3, Szala 3, Lisiewicz 1 oraz Bronk, Bednarek.
Kary: 4 min.
Rzuty karne: 2/4.

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Abram 8, Mogielnicki 7, Rogulski 5, Prymlewicz 4, Nilsson 2, Kondratiuk 2, Sulej 1 oraz Rakowski, Jasowicz.
Kary: 8 min.

Kary: Vetrex Sokół - 4 min. (Żynda 2 min., M.Reichel 2 min.), Wybrzeże - 8 min. (Mogielnicki 4 min., Sulej 2 min., Rogulski 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn)