Efektowne wygrane Vistalu i AZS-u (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały 14. kolejkę spotkań. Pewne zwycięstwa odniosły Vistal Gdynia i Energa AZS Koszalin.

Energa AZS Koszalin bez najmniejszych kłopotów pokonała SPR Olkusz. W pierwszej rundzie rozgrywek beniaminek wysoko zawiesił poprzeczkę Akademiczkom, tym razem nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. Koszalinianki od początku spotkania dyktowały warunki i już po pierwszej połowie losy pojedynku zostały praktycznie rozstrzygnięte 15:8. W drugiej części gry olkuszanki starały się walczyć, jednak miały po swojej stronie zbyt mało atutów i przegrały 22:32.

Podobny przebieg miało spotkanie w Gdyni, gdzie miejscowy Vistal bez trudu rozprawił się z Piotrcovią Piotrków Tryb. Podopieczne Jensa Steffensena rozegrały kolejne bardzo dobre zawody. Gdynianki od pierwszej do ostatniej minuty dyktowały warunki. Na przerwę gospodynie zeszły prowadząc 15:7. Po zmianie stron przewaga gdynianek była jeszcze wyraźniejsza. Niemal każda akacja przynosiła powiększenie prowadzenia Vistalu, który zwyciężył 36:17 i awansował na 1. miejsce w tabeli.

Efektownym zwycięstwem gospodyń zakończyło się także spotkanie w Lubinie. W pierwszej połowie Ruch Chorzów niespodziewanie był równorzędnym rywalem dla faworyzowanego Zagłębia - 11:11. W przerwie meczu w szatni musiało paść kilka mocny słów, bowiem po zmianie stron Miedziowe prezentowały się zdecydowanie lepiej. Wystarczył kwadrans, by wicemistrzynie Polski wypracowały dziesięciobramkowe prowadzenie 23:13. Zagłębie wysoko pokonało Ruch 29:17.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło spotkanie w Szczecinie, gdzie rywalem miejscowej Pogoni Baltica była Olimpia Beskid Nowy Sącz. Rewelacyjnie spisujące się Góralki w pierwszej połowie posiadały nieznaczną inicjatywę, prowadząc różnicą jednej-dwóch bramek. Po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 10:11. Wyrównana gra trwała do 50 minuty. W końcówce spotkania zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki Pogoni, które wypunktowały Góralki 33:26.

Energa AZS Koszalin - SPR Olkusz 32:22 (15:8) Najwięcej bramek: dla AZS - Sylwia Lisewska 9, Aleksandra Kobyłecka i Sylwia Matuszczyk po 6; dla SPR - Paula Przytuła 5, Natalia Wicik i Paulina Marszałek po 4.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:17 (15:7) Najwięcej bramek: dla Vistalu - Iwona Niedźwiedź 8, Katarzyna Janiszewska i Patrycja Kulwińska po 5, Karolina Kalska 4; dla Piotrcovii - Anna Szafnicka 6, Agata Wypych 5, Paulina Cieślak 2.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:26 (10:11) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Monika Stachowska 9, Agata Cebula 5, Małgorzata Stasiak i Katarzyna Sabała po 4; dla Olimpii - Katerina Dubajowa 7, Olga Figiel 4.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 29:17 (11:11) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 7, Joanna Obrusiewicz 6, Kaja Załęczna 5; dla Ruchu - Marlena Lesik 7, Zuzanna Ważna 3.