Beniaminek zdemolowany we własnych progach - relacja z meczu SPR Olkusz - Pogoń Baltica Szczecin

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin bez większych problemów wygrały w Olkuszu w pierwszym meczu 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Adriana Struzika pokonały SPR 35:22 (17:10).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie w Olkuszu było dla zawodniczek z Grodu Gryfa trzecim meczem w przeciągu tygodnia. Po ligowej wygranej nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz i pucharowym tryumfie w rywalizacji z pierwszoligową Jutrzenką Płock podopieczne trenera Struzika bez większych kłopotów zwyciężyły z czerwoną latarnią PGNiG Superligi, SPR-em Olkusz.

Szczecinianki od pierwszych minut piątkowego meczu dyktowały warunki gry, po trafieniach Katarzyny Duran i Agaty Cebuli wychodząc na prowadzenie 3:1 w 4. minucie. Z czasem przewaga przyjezdnych rosła, dobre zawody w bramce rozgrywała Sołomija Sziwierska, w ofensywie nie do zatrzymania były wspomniane Duran i Cebula, przyzwoicie spisywała się też Monika Stachowska. W 21. minucie Pogoń Baltica wygrywała już 13:5, by na przerwę zejść przy prowadzeniu 17:10.

Po zmianie stron zawodniczki trenera Struzika poszły za ciosem i dobiły ustępujące im klasą gospodynie. Tuż po wznowieniu gry przewaga Pogoni wzrosła do dziesięciu bramek (20:10), by ostatecznie zatrzymać się na trzynastu trafieniach (35:22). Pogoń zasłużenie zdobyła dwa punkty, dzięki czemu przed pozostałymi grami 15. kolejki zajmuje 4. miejsce w tabeli z niewielką przewagą nad goniącymi ją Energą AZS Koszalin i Startem Elbląg. Sytuacja SPR-u robi się zaś coraz trudniejsza.

SPR Olkusz - SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:35 (10:17)

SPR Olkusz: Hoffman, Staś - Wcześniak 5, Cwalina, Rzeszutek, Marszałek 4, Wicik 5/5, Przytuła 3, Pastwa 2, Sikorska 3, Fierka, Basiak, Postołek.
Kary: 2 min.
Karne: 5/5

SPR Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek - Cebula 8/1, Duran 4, Huczko 3, Sabała 3, Szulc 3, Agova 3, Fornalik 3, Yashchuk 3, Stachowska 2, Królikowska 1, Stasiak 1, Głowińska 1/1, Piontke, Jakubowska.
Kary: 10 min.
Karne: 2/3

Kary: SPR - 2 min. (Cwalina - 2 min.), Pogoń Baltica - 10 min. (Piontke, Fornalik, Stasiak, Agova, Yashchuk - po 2 min.)

Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (Katowice)