Lubelski beniaminek odwróci złą kartę?

Trzynaście meczów czekają na punkty zawodnicy AZS-u UMCS Lublin. Beniaminek pierwszoligowych rozgrywek liczy, że złą passę przełamie w sobotę w Świdnicy. To właśnie z ŚKPR-em punktował po raz ostatni.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Ekipa ze stolicy Lubelszczyzny czeka na powiększenie dorobku punktowego już ponad cztery miesiące. Fatalnej serii gier nie udało się przełamać Akademikom przed tygodniem, gdy w debiucie nowego szkoleniowca (Jakub Ignaszewski zastąpił Mieczysława Grandę) przegrali na własnym parkiecie z Zagłębiem Sosnowiec. - W 21. minucie prowadziliśmy jeszcze jedną bramką, w 24. był remis, ale ostatnie pięć minut pierwszej połowy rywale odjechali nam na cztery bramki - relacjonował po końcowej syrenie nowy trener AZS-u UMCS. Lublinianie przegrali ostatecznie 22:27.

Ignaszewski pomimo niepowodzenia w swym debiucie nie był zawiedziony postawą swojej drużyny. - Rywale byli od nas zdecydowanie lepiej przygotowani kondycyjnie i dopóki chłopaki mieli "świeże" głowy i jeszcze mieli siły to grali zespołowo. Jak przyszło zmęczenie, to Zagłębie nam odskoczyło - mówił. To właśnie gorsze przygotowanie fizyczne i proste błędy w ataku pozycyjnym zadecydowały o porażce AZS-u. - Z tego co liczyłem dostaliśmy osiem kontr bezpośrednich, a my żadnych nie wyprowadziliśmy. To zrobiło wynik - dodał.

Przed kolejnym starcie ligowym młody szkoleniowiec starał się szukać pozytywów. - Plusy też są, bo w defensywie zagraliśmy dobre zawody. Rywale naprawdę mieli spore problemy w ataku pozycyjnym - podkreślał. Rzeczywiście, w obronie Akademicy tak dobrze w tym sezonie jeszcze nie grali, a 27 straconych bramek to na razie najlepszy wynik zespołu.

Ignaszewski liczy, że jego gracze dobrą postawę w defensywie powtórzą w sobotnim meczu w Świdnicy. - Jeśli morale zespołu nie spadnie, to myślę że z tygodnia na tydzień będziemy grali coraz lepiej - kończy. To właśnie w rywalizacji z Szarym Wilkami lublinianie zdobyli jedyne jak na razie punkty na pierwszoligowych parkietach. W sobotę przełamią złą passę i rozpoczną pogoń za resztą stawki?