Niespodzianka była blisko - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - Gaz-System Pogoń Szczecin

Dużej szansy na poprawienie skromnego dorobku punktowego nie wykorzystali piłkarze Piotrkowianina. Drużyna Rafała Kuptela uległa jedną bramką Gaz-Systemowi Pogoni Szczecin.

Michał Ostafijczuk

Wynik spotkania otworzył w 2. minucie Paweł Stołowski. Po kilku wyrównanych minutach do głosu doszli goście. W 16. minucie szczecinianie prowadzili różnicą czterech bramek - 9:5 i o przerwę zmuszony był poprosić zdenerwowany Rafał Kuptel.
Przyniosło to efekt bo Piotrkowianin szybko odrobił straty i na osiem minut przed końcem pierwszej połowy przegrywał już tylko 10:11. Kilka błędów gospodarzy pozwoliło jednak przyjezdnym odzyskać przewagę. Do przerwy Gaz-System Pogoń wygrywała 15:12.

Druga połowa meczu przyniosła niesamowite emocje. Piotrkowianin poprawił grę w defensywie i już w 39. minucie doprowadził do remisu 18:18. Gospodarze poszli za ciosem i siedem minut później po pięknym golu Piotra Swata było 23:20. Zespół trenera Kuptela za szybko chyba uwierzył w wygraną gdyż zaczął popełniać błędy. Szczecinianie skrzętnie je wykorzystali i na pięć minut przed końcem było 29:27 dla Gaz-Systemu Pogoni. Gospodarzy stać było jeszcze na jeden zryw. Na minutę przed końcem na tablicy świetlnej widniał remis 30:30, a na 15 sekund przed końcem 31:31. Decydującego gola rzucił Bartosz Konitz. W ostatniej sekundzie do remisu próbował doprowadzić jeszcze Marcin Tórz. Z rzutu wolnego trafił jednak tylko w boczną siatkę.

- Na pewno pozostanie duży niedosyt bo zagraliśmy dzisiaj bardzo fajny mecz. Chciałem za to chłopakom podziękować. Brakowało Maćka Pilitowskiego, który jest niezwykle ważnym ogniwem drużyny. W końcówce zabrakło już nieco sił naszym rozgrywającym i stąd pojawiły się błędy - powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

Mecz w Piotrkowie obserwowała mniejsza niż zwykle liczba kibiców. Trudno się jednak dziwić - tego dnia każdy ligowy mecz w Polsce przegrał ze skokami narciarskimi i złotymi emocjami z powodu Kamila Stocha.

Piotrkowianin – Gaz-System Pogoń Szczecin 31:32 (12:15)

Piotrkowianin: Ner, Procho – Mróz 2, Daćko 8, Tórz 4, Woynowski 6, Stołowski 5, Trojanowski 2/1, Różański, Swat 3, Pożarek, Pacześny 1.
Trener: Rafał Kuptel
Kary: 6 min (Pożarek, Pacześny, Stołowski)
Karne: 1/1

Gaz-System: Stojković, Matkowski – Bruna 4, Biały 1, Wardziński 5/2, Gierak 1, Krupa 3, Jedziniak, Marković 2, Konitz 9, Zaremba 2, Zydroń 4, Walczak 1.
Trener: Rafał Biały
Kary: 16 min (Marković, Bruna x3, Gierak x2, Walczak, Konitz)