I liga: Warmia bliżej podium, Olimp gromi (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z I ligi dokończyli 18. kolejkę spotkań. Warmia Traveland Olsztyn pokonała przed własną publicznością Wolsztyniaka Wolsztyn.

Sławomir Bromboszcz

W Olsztynie spotkały się drużyny rywalizujące o miejsce na najniższym stopniu podium. Po sobotniej porażce Pomezanii Malbork stanęły one przed szansą zmniejszenia strat do czołówki. Od początku spotkania nieznaczną inicjatywę posiadali zawodnicy Warmii. Szczypiorniści Wolsztyniak dzielni dotrzymywali kroku rywalom, nie pozwalając im na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Podopieczni Karola Adamowicza dopiero w ostatnich 10 minutach przesądzili o losach pojedynku, zwyciężając 36:30.

Świadkami jednostronnego widowiska byli natomiast kibice w Lublinie, gdzie kolejnej wysokiej porażki doznali miejscowi Akademicy. W pojedynku beniaminków zdecydowanie lepsi okazali się szczypiorniści Olimpu Grodków. Goście do szatni zeszli z zaliczką ośmiu bramek. Po przerwie dominacja Olimpu była jeszcze bardziej wyraźna. Przyjezdni zwyciężyli 34:14 i umocnili swoją pozycję w środku tabeli.

AZS UMCS Lublin - UKS Olimp Grodków 14:34 (9:17)

Warmia Traveland Olsztyn - Wolsztyniak Wolsztyn 36:30 (18:16)