Superliga: Zagłębie zwycięskie, Pogoń rozbita (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały 21. kolejkę spotkań. KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Start Elbląg.

Sławomir Bromboszcz

Niezwykle interesujące okazało się spotkanie w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie gościło Start Elbląg. Miedziowe w pojedynku z elblążankami chciały powetować sobie ostatnie niepowodzenie w Jeleniej Górze. Spotkanie rozpoczęło się po myśli lubinianek, które objęły prowadzenie 6:4. Później jednak gra się wyrównała i zespoły po 30 minutach remisowały 13:13. W drugiej połowie gospodynie wypracowały kilkubramkowe prowadzenie i odniosły pewne zwycięstwo 30:26.

Ciekawie zapowiadało się także spotkanie w Lublinie, gdzie gościła Pogoń Baltica Szczecin. Po pierwszych wyrównanych minutach inicjatywę przejęły mistrzynie Polski, które objęły prowadzenie 10:5. Z każdą kolejną minutą przewaga gospodyń była coraz wyraźniejsza. MKS zwyciężył 36:24. W niedzielę zespoły te zmierzą się ze sobą ponownie, tym razem stawką będzie awans do Final Four Pucharu Polski. Czyżby szczecinianki oszczędzały siły na to spotkanie?

W Koszalinie komplet punktów wywalczyły miejscowe Akademiczki. Szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra tym razem zaprezentowały się słabiej i nie sprostały rywalkom. Koszalinianki od pierwszych minut dyktowały warunki, szybko wypracowując bezpieczne prowadzenie. Do szatni zespół Reidara Moistada zszedł prowadząc 19:14. W drugiej połowie jeleniogórzanki spisywały się nieco lepiej i zdołały doprowadzić do remisu 26:26. Gospodynie szybko przejęły inicjatywę i ponownie odskoczyły na kilka bramek, zwyciężając 36:31.

W Chorzowie spotkały się drużyny walczące o utrzymanie. Pojedynek miejscowego Ruchu z SPR-em Olkusz okazał się niezwykle zacięty. Spotkanie lepiej rozpoczęły szczypiornistki z Olkusza, które wypracowały trzybramkowe prowadzenie 6:3. Później gra się wyrównała. Dopiero w ostatnich 10 minutach Ruch zdołał odskoczyć rywalkom na dwa-trzy trafienia. Niebieskie zwyciężyły 26:23 i zrobiły ważny krok w kierunku utrzymania.

Także w Piotrkowie Tryb. doszło do spotkania niezwykle istotnego dla układu dolnej części tabeli. Szczypiornistki Olimpii Beskidu znakomicie rozpoczęły zawody 5:0. Piotrkowianki z każdą minutą spisywały się jednak coraz lepiej i odrabiały straty. Do szatni zespoły zeszły przy rezultacie remisowym 15:15. W drugiej połowie ponownie inicjatywę posiadała Olimpia, która w 57 minucie prowadziła 28:25. Ostatnie słowo należało jednak do Piotrcovii. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów 29:29.

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 26:23 (12:11)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Agnieszka Podrygała 8, Monika Migała 6; dla SPR - Natalia Wicik 8, Paulina Marszałek 6.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 36:31 (19:14)
Najwięcej bramek: dla Energi - Monika Odrowska 10, Sara Garovic i Sylwia Matuszczyk po 5; dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 9, Beata Skalska 7, Marta Dąbrowska 4.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 30:26 (13:13)
Najwięcej bramek: dla KGHM - Karolina Semeniuk-Olchawa 11, Kaja Załęczna 4, Anna Pałgan 4; dla Startu - Edyta Szymańska 7, Kinga Grzyb 6, Agnieszka Wolska 5.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:29 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Anna Szafnicka 7, Aleksandra Kucharska 6; dla Olimpii - Katarina Dubajowa 9, Anna Maślanka 6.

MKS Selgros Lublin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 36:24 (18:13) Najwięcej bramek: dla MKS - Dorota Małek i Marta Gęga po 7; dla Pogoni - Agata Cebula 5, Martyna Huczko 4.