Mistrzowie remisów z Kościerzyny - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg

Mecze Vetreksu Sokół Kościerzyna są w tym sezonie niesamowicie wyrównane. Tym razem podopieczni Andrzeja Gryczki zremisowali z KS Meble Wójcik Elbląg 29:29. To już piąty remis Sokoła w tym sezonie.

Michał Gałęzewski

Sympatycy Vetreksu Sokół Kościerzyna nie mogą w tym sezonie narzekać na brak emocji. Drużyna, która po sobotnim spotkaniu zajmuje dziewiąte miejsce w lidze zremisowali w dwóch meczach wyjazdowych - w Lesznie i w Malborku, a zremisowali trzykrotnie - z drużynami z Elbląga, Gdyni i Poznania. Dodatkowo zespół z Kaszub dwa razy przegrał różnicą zaledwie jednej bramki, raz wygrał w takim samym stosunku i dwukrotnie pokonał rywala różnicą dwóch trafień. Wynika z tego, że co drugie spotkanie z udziałem Sokoła oscyluje w granicach remisu.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli sobotni mecz. Po bramce Adama Lisiewicza prowadzili 5:2. Później jednak konsekwentnie przewagę na boisku dokumentowali Meblarze, którzy po celnym rzucie karnym wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnie minuty pierwszej części gry to jednak skuteczna gra podopiecznych Andrzeja Gryczki, którzy zakończyli ją wynikiem 14:12.

W drugiej połowie po rzucie Łukasza Szali gospodarze prowadzili już 19:15. Meblarze się jednak nie poddali. W końcu wyszli na prowadzenie 26:25, a duża w tym zasługa Marcina Malewskiego, zdobywcy dziesięciu bramek w meczu. Ostatecznie po emocjonujących ostatnich minutach padł remis 29:29, który z pewnością nie zadowala żadnej z drużyn.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 29:29 (14:12)

Vetrex Sokół: Pieńczewski - Lisiewicz 8, Szala 6, Janusiewicz 5, Ringwelski 3, Gryczka 3, M.Reichel 2, Żynda 1, Kuczyński 1 oraz Piechowski, J.Reichel.
Kary: 8 min.
Karne: 1/2.

Meble Wójcik: Plaszczak, Rycharski, Krawczyk - Malewski 10, Olszewski 3, Gryz 3, Spychalski 3, Mazur 3, Kupiec 3, Ośko 2, Nowakowski 1, Maluchnik 1, Kostrzewa, Dawidowski, Bąkowski, Malandy.
Karne: 3/5.

Kary: Vetrex Sokół - 8 min. (Piechowski 2 min., Szala 2 min., J.Reichel 2 min., Gryczka 2 min.), Meble Wójcik - 8 min. (Spychalski 6 min. - cz.k., Malewski 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).