Kłopoty na własne życzenie - relacja z meczu Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra

Energa AZS Koszalin pokonała KPR Jelenia Góra 36:31 w sobotnim meczu 21. kolejki Superligi. Akademiczki od początku meczu dyktowały warunki gry, w drugiej połowie dały się jednak dogonić rywalkom.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Koszalinianki sobotnie starcie rozpoczęły od mocnego uderzenia, już po kilku minutach wypracowując sobie znaczną przewagę i następnie swobodnie kontrolując wydarzenia na parkiecie. Od pierwszych minut skutecznością błyszczała Monika Odrowska (skądinąd była zawodniczka KPR-u), dwa trafienia dołożyła Dorota Błaszczyk i w 7. minucie gospodynie prowadziły już 5:1.

Podopieczne Reidara Moistada bardzo rozsądnie grały od początku meczu w ofensywie, bez najmniejszego problemu raz po raz rozmontowując obronę rywalek. W 11. minucie przewaga akademiczek sięgnęła już sześciu bramek (9:3), a w 22. minucie wynosiła już siedem trafień (16:9). Przed przerwą przyjezdne odrobiły jednak część strat i do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Energi AZS 19:14.

Po zmianie stron jeleniogórzanki poszły za ciosem i szybko zdobyte cztery bramki pod rząd sprawiły, że w 36. minucie koszalinianki wygrywały już tylko 19:18. Energa AZS wkrótce ponownie odskoczyła na dystans czterech bramek (24:20), ambitnie grające zawodniczki Jelonki kolejny raz zdołały dojść rywalki i w 44. minucie doprowadziły do remisu 24:24. Mecz zaczynał się na nowo.

W ostatnim kwadransie ponownie zarysowała się jednak przewaga gospodyń, które najpierw odskoczyły na dwubramkowe prowadzenie (29:27 po trafieniach Jennifer Winter), a w końcowych minut przypieczętowały zwycięstwo, powiększając przewagę do pięciu bramek. Spory wpływ na wygraną Energi AZS miała Izabela Czarna, która w końcowym fragmencie gry zanotowała kilka skutecznych interwencji.

Dzięki wygranej koszalinianki awansowały na 5. miejsce w tabeli i przed ostatnią serią gier nadal mają szanse na wywalczenie 4. lokaty. KPR zaś utrzymał ósmą pozycję, goniące go Piotrcovia Piotrków Tryb. i KPR Ruch Chorzów tracą do niego jednak już zaledwie punkt.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 36:31 (19:14)

Energa AZS: Czarna - Odrowska 10, Garović 5, Matuszczyk 5, Winter 4, Błaszczyk 3, Kobyłecka 3, Bilenia 2, Lisewska 2, Muchocka 2, Chmiel, Nowicka, Oreszczuk.
Kary: 8 min.

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Buklarewicz 9, Skalska 7, Dąbrowska 4, Grobelska 3, Michalak 3, Uzar 3, A. Mączka 2, Damaziak, Oreszczuk, Wesołowska, Żakowska.
Kary: 6 min.

Kary: Energa AZS - 8 min. (Kobyłecka, Muchocka - po 4 min.); KPR - 6 min. (Mączka, Grobelska, Dąbrowska - po 2 min.)

Sędziowali: Piotr Wojdyr oraz Paweł Kaszubski (Gdańsk).
Widzów: 1 400.