UKS PCM wciąż w grze - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - SMS ZPRP Gliwice

UKS PCM Kościerzyna zgodnie z oczekiwaniami pokonał SMS ZPRP Płock 30:24 i umocnił się na drugim miejscu w I lidze kobiet. Aż jedenaście bramek dla zespołu z Kaszub zdobyła Kinga Gutkowska.

Michał Gałęzewski

Sytuacja UKS-u PCM Kościerzyna w porównaniu do stycznia jest gorsza. Ze względu na porażki w Kobierzycach i w Kępnie, ponownie na pierwsze miejsce w lidze awansował Sambor Tczew. Mecz z będącym na dziesiątym miejscu w lidze SMS-em ZPRP Płock, który dodatkowo ze względu na regulamin nie może spaść miał być jednak tylko formalnością.

Od czwartej minuty spotkania drużyna z Kościerzyny minimalnie prowadziła, jednak podopieczne Andrzeja Marszałka trzymały dystans do rywalek i po bramce Aleksandry Rosiak w 20 minucie przegrywały już tylko 8:10. Później jednak zawodniczki prowadzone przez Dariusza Męczykowskiego coraz lepiej radziły sobie na boisku, aż w końcu zdobyły pięć bramek z rzędu i po rzucie Kingi Gutkowskiej prowadziły na minutę przed przerwą 18:10, aby ostatecznie na drugą połowę schodzić prowadząc różnicą siedmiu trafień.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyły trzy bramki z rzędu i w 36 minucie po trafieniu Marzeny Urbańskiej przegrywały już tylko 14:19. Po raz kolejny jednak przewagę zyskały szczypiornistki z Kaszub. Po trafieniu Mirosławy Rybakowskiej wyszły na rekordowe prowadzenie 27:18 i mimo że w drugiej połowie nie wykorzystały czterech rzutów karnych, ich zwycięstwo było niezagrożone. Pod koniec jeszcze płocczanki zmniejszyły stratę, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:24.

UKS PCM Kościerzyna - SMS ZPRP Płock 30:24 (18:11)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska, Perłowska - Gutkowska 11, Rybakowska 3, N.Brzezińska 3, Pesel 3, Żukowska 2, Sus 2, Siekańska 2, Wójcik 2, Bulkowska 1, Ziemienowicz 1 oraz Szprengier, Leśniak, Ziółkowska.
Kary: 6 min.
Karne: 8/12.

SMS ZPRP: Januchta, Chodań - Kwiecińska 6, Świerżewska 5, Kobylińska 3, Rosiak 3, Nocuń 2, Cygan 1, Łabuda 1, Urbaniak 1, Trzczak 1, Urbańska 1 oraz Szyszkowska, Roguska, Fryc.
Kary: 8 min.
Karne: 4/6.

Kary: UKS PCM - 6 min. (Gutkowska 4 min., Bulkowska 2 min.), SMS ZPRP - 8 min. (Urbańska 4 min., Fryc 2 min., Rosiak 2 min.).
Sędziowie: Kowalak, Marciniak (Poznań).