LM: Sterbik czwarty raz w siódemce kolejki! Zobacz najpiękniejsze bramki i parady ćwierćfinałów (wideo)

Arpad Sterbik i Nikola Karabatić - ojcowie triumfu FC Barcelony nad RNL znaleźli się w "7" kolejki rewanżowych meczów 1/4 LM. W zestawieniu jest też kwartet, który pierwszy raz zagościł w tym gronie.

Paweł Nowakowski
Szczypiorniści FC Barcelony dokonali "niemożliwego" i odrobili siedem bramek straty w rywalizacji z Rhein-Neckar Löwen. Mistrzowie Hiszpanii koncertowo rozegrali końcowe minuty spotkania (z 24:21 w 51' na 30:21 w 57'), a w szeregach Dumy Katalonii niekwestionowanymi liderami byli Arpad Sterbik (w całym mecz 18 skutecznych interwencji) i Nikola Karabatić, zdobywca siedmiu bramek. Obaj zawodnicy w opinii ehfTV.com znaleźli się w siódemce kolejki rewanżowych meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Sterbik w tym zestawieniu gości już po raz czwarty w obecnym sezonie! Identyczną liczbą nominacji może poszczycić się jedynie Uwe Gensheimer. Niemiecki skrzydłowy nie zaliczy jednak meczu w Palau Blaugranie do udanych. Wśród nominowanych zawodników RNL znalazł się za to Sergei Gorbok, który wraz z Dominikiem Kleinem, Nikolą Karabaticiem i Matjazem Brumenem po raz pierwszy trafił do siódemki kolejki.

Liderem klasyfikacji strzelców wciąż pozostaje 38-letni Renato Vugrinec. Rozgrywający Metalurga Skopje nie powiększy już jednak swojego dorobku, bowiem jego zespół dwukrotnie dostał ostrą lekcję szczypiorniaka od THW Kiel l. Po piętach Vugrinecowi depcze Momir Ilić - serbski bombardier traci raptem cztery bramki, a na przełomie maja i czerwca będzie mógł poprawić bramkowy dorobek, gdyż jego MKB Veszprém pierwszy raz w historii awansowało do Final Four. Wszystko wskazuje więc na to, że korona króla strzelców w sezonie 2013/14 powędruje do Serba.