UKS PCM wygrał przed barażami - relacja z meczu Słupia Słupsk - UKS PCM Kościerzyna

Na zakończenie rozgrywek Słupia Słupsk przegrała we własnej hali z UKS-em PCM Kościerzyna 29:34. Aż trzynaście bramek zdobyła Kinga Gutkowska, zawodniczka zespołu gości.

Michał Gałęzewski

Już od pierwszych akcji przeważały podopieczne Dariusza Męczykowskiego, które po sześciu minutach po bramce Kingi Gutkowskiej prowadziły 4:1. Później mecz się trochę wyrównał, a gdy dwie bramki z rzutów karnych z rzędu zdobyła najskuteczniejsza w słupskim zespole Agnieszka Łazańska, na tablicy wyników widniał rezultat 6:8.

Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie potrafił narzucić swojego stylu gry. W ostatniej minucie dwie bramki z rzędu zdobyły jednak zawodniczki UKS-u PCM i po bramce Agnieszki Siekańskiej schodziły z boiska przy stanie 15:19. Gospodynie szybko nadrobiły stratę i po rzucie Pauliny Gajdzis, po siedmiu minutach drugiej połowy przegrywały już tylko 18:19.
O zwycięstwie wiceliderek zadecydowało zdobycie czterech bramek z rzędu od 51 do 53 minuty. Po bramce Gutkowskiej prowadziły one już różnicą siedmiu trafień, by ostatecznie wygrać 34:29. Tym samym UKS PCM zakończył sezon na drugim miejscu z 32 punktami na koncie i w barażu o awans zagra z SPR-em Olkusz. Słupszczanki mają obecnie 18 punktów na koncie. Ze względu na reorganizację ligi najprawdopodobniej spadnie z I ligi tylko Tor Dobrzeń Wielki, więc podopieczne Anity Unijat i Michała Zakrzewskiego kolejny sezon spędzą na drugim froncie rozgrywek.

Słupia Słupsk - UKS PCM Kościerzyna 29:35 (15:19)

Słupia: Łoś, Piechnik - Łazańska 9, Cieśla 8, Gajdzis 4, Lisiecka 4, Domaros 1, Dominiak 1, Budnicka 1, Kowalczuk 1 oraz Bogacka, Wiśniewska, Rybicka, Smutek.
Kary: 6 min.
Karne: 4/5.

UKS PCM: D.Brzezińska, Perłowska, Liskowska - Gutkowska 13, N.Brzesińska 8, Wójcik 4, Żukowska 2, Sus 2, Konofał 2, Ziemienowicz 1, Pesel 1, Siekańska 1 oraz Bulkowska, Ziółkowska, Leśniak.
Kary: 8 min.
Karne: 5/7.

Kary: Słupia - 6 min. (Cieśla 2 min., Łazańska 2 min., Smutek 2 min.), UKS PCM - 8 min. (Pesel 4 min., Siekańska 2 min., Ziółkowska 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.