Pierwsze kontrakty w Kaliszu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Sześciu zawodników z poprzedniego sezonu oraz jeden nowy gracz parafowali umowy, które związały ich z ekipą MKS Kalisz na kolejne rozgrywki I ligi.

Skład zespołu z najstarszego miasta zaczyna się powoli klarować. Piąty zespół zakończonych niedawno rozgrywek czekają spore zmiany kadrowe, choć nie to było intencją włodarzy MKS Kalisz. - Mam nadzieję, że uda się utrzymać cały trzon zespołu. Jeśli się nie uda, to chciałbym, aby zostało przynajmniej 90 proc. drużyny - mówił po ostatnim ligowym meczu Mateusz Różański, szkoleniowiec kaliszan. [ad=rectangle]

W tym tygodniu w wielkopolskim zespole parafowano pierwsze umowy. Jako pierwsi podpisy pod nowymi kontraktami złożyli Damian Krzywda, Maciej Nowakowski, Łukasz Kobusiński, Konrad Krupa, Grzegorz Salamon oraz Adam Frankowski. Do zespołu dołączył Kamil Strzebiecki, który jest pierwszym nowym graczem MKS. Miniony sezon spędził w Gdańsku, gdzie bronił barw Wybrzeża jako obrotowy.

Działacze bliscy są finalizacji rozmów z Grzegorzem Gomółką oraz Tymonem Trojańskim, którzy zgodzili się na warunki klubu, ale nie było ich jeszcze w mieście nad Prosną by sformalizować postanowienia.

Niewyjaśniona pozostaje przyszłość Łukasza Siega, Tomasza Klary oraz Mikołaja Krekory, a także Kamila Adamskiego. Wszyscy toczą jeszcze rozmowy z klubem. Nie można wykluczyć ani ich odejścia, ani pozostania w Kaliszu. Najbliższe dni powinny wyjaśnić więcej niewiadomych. Mowa o kolejnych zawodnikach, którzy wzmocnią MKS.

Do tej pory klub pożegnał się z pięcioma zawodnikami. Mariusz Kuśmierczyk oraz Tomasz Fugiel wybrali grę w Virecie Zawiercie, Jakub Tomczak w przyszłych rozgrywkach przywdzieje strój Ostrovii Ostrów Wielkopolski, a Artur Bożek i Grzegorz Celek szukają nowych pracodawców.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: