Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Co z dalszymi wzmocnieniami Wybrzeża Gdańsk?

Niewykluczone, że Wybrzeże Gdańsk przed sezonem wzmocnią jacyś zawodnicy zagraniczni. Zbigniew Trzoska liczy też na to, że po urlopie do drużyny dołączy Marcin Lijewski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Jak dotąd do Wybrzeża Gdańsk doszło dwóch młodych, zdolnych zawodników - bramkarz Patryk Plaszczak oraz rozgrywający Kacper Adamski. - Dalszych wzmocnień należy oczekiwać niedługo przed rozpoczęciem sezonu. Na razie jest okres urlopowy i czekamy na rozwój sytuacji. Na ten moment mamy taki skład, że nie musimy na siłę szukać zawodników na którąś pozycję. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z Marcinem Lijewskim oraz szukamy wzmocnień zagranicą. Najwcześniej można się spodziewać finalizacji rozmów za 2-3 tygodnie. Zdaniem trenerów, nie ma obecnie w Polsce zawodników na których byłoby nas stać i mogliby wnieść wartość dodaną do drużyny - powiedział Zbigniew Trzoska.


Marcin Lijewski to najgłośniejsze nazwisko łączone z Wybrzeżem. Leworęczny rozgrywający, mający na swoim koncie 251 występów w reprezentacji Polski mieszka w Gdańsku i sam podkreślał, że tylko szczegóły pozostały do finalizacji kontraktu. - My jesteśmy podobnego zdania i możemy podpisać się pod jego słowami. Mogę powiedzieć, że poza podpisem pod kontraktem, wszystkie szczegóły są już ustalone. Marcin obecnie przebywa na wakacjach w USA. 15 lipca zaczynamy okres przygotowawczy i zakładamy, że ma on być wtedy z nami - zdeklarował prezes czerwono-biało-niebieskich.

Jak obecnie wygląda budowanie budżetu w Wybrzeżu? - Minimum, które sobie zakładaliśmy zaraz po awansie, mamy zdeklarowane. Zmierzamy już tylko w niektórych przypadkach do podpisania umów. Jeśli chodzi o jakieś ekstra fundusze, rozmawiamy z kilkoma firmami. Tego typu negocjacje, to jednak długi proces i nie chcę mówić o terminach, a tym bardziej o nazwach potencjalnych darczyńców. Wiemy, że należy zachowywać powściągliwość w obietnicach - przyznał Trzoska. - Na ten moment praktycznie wszyscy sponsorzy, którzy byli z nami do tej pory, deklarują pozostanie w klubie w przyszłym sezonie. Czekamy tylko na rozmowy z jednym z naszych dotychczasowych darczyńców, z którego strony jest wola kontynuacji współpracy, ale zachodzą zmiany w zarządzie firmy - dodał.

Nic nie zmieniło się w sprawie tego, w jakim obiekcie Wybrzeże będzie rozgrywało większość spotkań. - Od początku nie ukrywamy, że 3-4 najważniejsze mecze zagramy w Ergo Arenie. Resztę spotkań chcemy rozgrywać w hali AWFiS chyba, że zainteresowanie kibiców przerośnie nasze oczekiwania i hala będzie za mała, to przeniesiemy się na większą. Chcemy, by każdy chętny mógł zobaczyć nasz mecz - powiedział prezes Wybrzeża. - Trwają drobne prace w hali AWFiS. Współfinansujemy montaż nowego oświetlenia, ponadto przydałoby się naprawienie podłogi, czy nagłośnienia. W tym ostatnim elemencie akustycy mają je tak ustawić, by maksymalnie wydobyć możliwości istniejącej infrastruktury - zakończył Zbigniew Trzoska.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×