UKS PCM Kościerzyna zbroi się do walki o Superligę. Cztery solidne wzmocnienia

Do UKS-u PCM Kościerzyna doszły cztery zawodniczki. Dwie z nich w ubiegłym sezonie grały w PGNiG Superlidze kobiet. Wyższy ma być też budżet klubu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

UKS PCM Kościerzyna po zajęciu drugiego miejsca w pierwszoligowych rozgrywkach nie zwalnia tempa. Do zespołu doszła Paulina Wasak - urodzona w 1984 roku rozgrywająca, która w przeszłości reprezentowała m.in. takie kluby, jak Vistal Gdynia, czy Start Elbląg.

Ponadto do drużyny z Kaszub dołączą dwie obrotowe grające w ubiegłym sezonie w PGNiG Superlidze kobiet - urodzona w 1990 roku, pochodząca z Kielc Agnieszka Białek, która w ubiegłym sezonie zagrała w czternastu meczach Vistalu Gdynia, a wcześniej grała w AZS-ie AWFiS Gdańsk i rok młodsza Dorota Jakubowska, była zawodniczka AZS-u AWFiS Gdańsk, która spędziła ostatnie sezony w Pogoni Baltica Szczecin.
Ostatnią zawodniczką, która wzmocniła klub z Kościerzyny jest urodzona w 1995 roku Martyna Borysławska, która w 22 meczach Jutrzenki Płock zdobyła w ubiegłym sezonie 147 bramek i była czwartą z najskuteczniejszych zawodniczek I ligi kobiet. Z kościerskiej drużyny odeszły natomiast Kinga Gutkowska, która wróciła do Vistalu Gdynia, a także Dominika Bułkowska i Alicja Szprengier. Kontuzja zmusiła do przerwy w karierze Joannę Klin, a Mirosława Wardowska będzie miała urlop macierzyński. Otwarta jest natomiast sprawa Zuzanny Pesel i Kamili Konofał. - Obie dostały wolną rękę w szukaniu klubu. Gdy go nie znajdą, będą w szerokiej kadrze UKS-u PCM - powiedział Dariusz Męczykowski, trener klubu.
W kolejnym sezonie UKS PCM Kościerzyna ma być jeszcze silniejszy W kolejnym sezonie UKS PCM Kościerzyna ma być jeszcze silniejszy
Jaki ma być cel UKS-u PCM przed sezonem? - Postaramy się powalczyć o awans. Na pewno będzie to trochę silniejszy zespół, niż przed rokiem. Kadra jest już zamknięta i wszystkie sprawy związane z przygotowaniami do sezonu również. Jak zwykle nie przewidujemy żadnych problemów. Organizacja stoi u nas na wysokim poziomie. Dziewczyny wiedzą czego się można po nas spodziewać. Budżer w porównaniu do ubiegłego sezonu jest wyższy o 30 procent - powiedział Męczykowski.

UKS PCM rozpoczyna treningi na początku sierpnia. - Zaczynamy w poniedziałek, 4 sierpnia. Później czeka nas jeszcze turniej w Elblągu w silnej obsadzie, z drużynami z PGNiG Superligi. Pod koniec sierpnia mamy czwórmecz w Kościerzynie z Vistalem Gdynia, Piotrcovią Piotrków Trybunalski i SPR-em Olkusz. Poza tym rozegramy też pojedyncze sparingi - poinformował szkoleniowiec.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

UKS PCM Kościerzyna awansuje do PGNiG Superligi kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×