Doboj: Przyzwoity start Azotów, na początek wygrana i remis

Od wygranej i remisu rozpoczęli zmagania podczas turnieju w Doboju szczypiorniści KS Azotów Puławy. Gracze Dragana Markovicia pokonali reprezentację Iranu oraz zremisowali z RK Borac Banja Luka.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zmagania w rozgrywanym w Bośni i Hercegowinie turnieju to ostatni etap bałkańskiego tournee KS Azotów Puławy. W minionym tygodniu szczypiorniści z Lubelszczyzny rywalizowali podczas turnieju w macedońskiej Strudze, gdzie ostatecznie zajęli 4. miejsce. Wcześniej natomiast podopieczni trenera Dragana Markovicia nieznacznie przegrali z RK Vojvodiną Nowy Sad.

W pierwszym spotkaniu podczas turnieju w Doboju puławianie bez większych problemów pokonali reprezentację Iranu. Już do przerwy Azoty prowadziły 18:15, a w drugiej części spotkania stopniowo powiększały swoje prowadzenie, ostatecznie triumfując 39:28.
Świetne zawody przeciwko ekipie z Bliskiego Wschodu zagrał duet skrzydłowych Przemysław Krajewski (6 bramek) i Jan Sobol (5 trafień), skutecznością błysnęło też trio rozgrywających: Kosta Savić, Marko Tarabochia i Krzysztof Łyżwa (wszyscy po 4 bramki).

Drugim rywalem puławian był mistrz Bośni i Hercegowiny, RK Borac Banja LukaAzoty co prawda przyzwoicie rozpoczęły to spotkanie, szybko wychodząc na prowadzenie 6:4, jednak wkrótce to rywale przejęli inicjatywę i jeszcze przed przerwą wypracowali sobie czterobramkową zaliczkę (18:14).

W drugiej połowie podopieczni trenera Markovicia rzucili się do odrabiania strat i w 47. minucie wyszli nawet na prowadzenie 23:21. Z dobrej strony prezentowali się Przemysław Krajewski i Nikola Prce, jednak rywale szybko odrobili straty. Do końca meczu obie ekipy grały już bramka za bramkę i wynik spotkania ustalił wykorzystany przez puławian rzut karny.

Kolejne spotkanie zawodnicy z Lubelszczyzny rozegrają w piątek. Ich rywalem będzie Besiktas Stambuł, początek meczu o godz. 17:30. Jeśli Azoty pokonają turecką drużynę, wówczas w sobotę zagrają o jedno z miejsc na podium turnieju.

KS Azoty Puławy - Reprezentacja Iranu 39:28 (18:15)
KS Azoty Puławy - RK Borac Banja Luka 28:28 (14:18)