Inauguracja mistrzyń zgodna z planem - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin

W 1. kolejce sezonu 2014/15 PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, nie miał większych problemów z pokonaniem w Jeleniej Górze miejscowego KPR-u.

Tomasz Rosiński

Lublinianki przystępowały do środowego pojedynku z chęcią odniesienia pewnego zwycięstwa nad dziewiątym zespołem poprzedniego sezonu Superligi, natomiast jeleniogórzanki miały chrapkę na sprawienie niemałej niespodzianki i urwanie choćby punktu utytułowanej drużynie z Lubelszczyzny.

Sam początek spotkania należał do KPR-u, który wyszedł na prowadzenie 2:0, jednak po chwili lubelska ekipa była w stanie szybko doprowadzić do remisu po rzucie Alesii Mihdaliovej (2:2). Do 11 minuty gospodynie starały się dotrzymywać kroku podopiecznym Sabiny Włodek (5:5), lecz od tego momentu kontrolę nad konfrontacją zaczęły przejmować przyjezdne.
Szczypiornistki z Jeleniej Góry były nieskuteczne w ataku, co skrzętnie wykorzystywały zawodniczki MKS-u, które raz za razem wyprowadzały zabójcze kontrataki (5:10). Dobrze na tym etapie rywalizacji radziła sobie Agnieszka Kocela, którą dzielnie wspierały Marta Gęga i Mihdaliova. Miejscowy zespół nie miał zbytnio pomysłu i argumentów, żeby przeciwstawić się rywalkom z województwa lubelskiego, które starały się kontrolować boiskowe wydarzenia (7:14). Do szatni po pierwszej połowie obydwie drużyny schodziły przy prowadzeniu Selgrosu Lublin 16:9.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a bardzo dobrze grą lublinianek kierowała Dorota Małek, która w 40 minucie po swojej kolejnej bramce z rzutu karnego wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie 23:16. Jeleniogórskie piłkarki ręczne słabo grały w defensywie i bardzo często nieprzepisowo zatrzymywały swoje przeciwniczki, które miały wiele okazji do zdobywania bramek z 7. metra (20:30). W końcówce kilka dobrych zagrań w barwach KPR-u zaprezentowała Małgorzata Mączka, ale to było wszystko na co było stać podopieczne Michała Pastuszko, które przegrały spotkanie różnicą aż czternastu bramek.

Najwięcej goli dla triumfatorek starcia zdobyła 26-letnia skrzydłowa Agnieszka Kocela, która trafiła do bramki rywalek 7-krotnie.

KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin 24:38 (9:16)

KPR: Kozłowska, Ścigała - M. Mączka 9, Bader 5, Buklarewicz 3, Dąbrowska 2, Wiertelak 2, Grobelska 1, A. Mączka 1, Michalak 1, Jasińska, Oreszczuk, Uzar.
Karne: 1/1.
Kary: 4 min.

MKS Selgros: Dzhukeva, A.Baranowska - Kocela 7, Gęga 5, Drabik 4, Małek 4, Mihdaliova 4, Kozimur 3, Rola 3, Syncerz 3, Repelewska 2, Skrzyniarz 1.
Karne: 7/8.
Kary: 2 min.

Kary: KPR - 4 min. (Wiertelak - 2 min., Grobelska - 2 min.); MKS Selgros - 2 min. (Nestsiaruk - 2 min.).
Sędziowie: Tomasz Kondziela oraz Mariusz Kałużny.
Widzów: 390.

Czy Twoim zdaniem, MKS Selgros Lublin w sezonie 2014/15 obroni tytuł mistrza Polski?