Sensacja w Zagrzebiu, egzekucja w Kolding, Vive i Wisła planowo - podsumowanie 1. kolejki Ligi Mistrzów

Już w inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów nie zabrakło niespodzianek. Sromotnej klęski doznał w Kolding obrońca trofeum SG Flensburg-Handewitt, a na tarczy ze stolicy Chorwacji wracało THW Kiel.

Paweł Nowakowski
KIF Kolding, RK PPD Zagrzeb, Rhein-Neckar Löwen

Perfekcyjna duńska maszyna

Mistrz Danii zdeklasował Flensburg 35:21, a blisko 3000 widzów zgromadzonych w TRE-FOR Arena w Kolding było świadkami spektakularnej gry ekipy dowodzonej przez Arona Kristjanssona. Powrót w wielkim stylu zaliczył Kim Andersson, a Duńczycy słynący głównie ze świetnej gry w defensywie imponowali także wszechstronnością i łatwością w kreowaniu akcji ofensywnych. - To wielka niespodzianka, nawet o tym nie marzyliśmy - wyznał w rozmowie z BBC Sport najskuteczniejszy w szeregach KIF, Kasper Irming.

Chorwacka młodzież lepsza od plejady gwiazd

RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb to bez cienia wątpliwości sprawca największej sensacji weekendowych spotkań Champions League. Mistrzowie Chorwacji pokazali dwa oblicza i rozprawili się z jednym z głównych faworytów do triumfu w tych rozgrywkach. - Wiedzieliśmy, że THW Kiel nie odpowiada obrona 5:1, to było kluczem do wygranej. W pierwszej połowie byliśmy w śpiączce, po przerwie zagraliśmy bardzo agresywnie w obronie, do granic bólu - podsumował Zlatko Saracević, który pod nieobecność ukaranego Veselina Vukovicia pełnił rolę pierwszego trenera.

Landin zatrzymał Montpelier

Duński bramkarz był gwiazdą sobotnie wieczoru w SAP Arenie. Niklas Landin w starciu z Montpellier Agglomeration HB zanotował aż 20 skutecznych interwencji, pozbawiając rywala jakichkolwiek nadziei na wywiezienie punktów z Mannheim. Dzięki paradom Landina w 40. minucie meczu RNL miało już dziesięć bramek przewagi, a gdyby nie Diego Simonet i Vid Kavticnik francuski zespół doznałby w Niemczech jeszcze większego upokorzenia. MKB Veszprém ma powody do niepokoju przed meczem z Lwami.
W meczu z Montpellier Niklas Landin popisał się aż 20 udanymi interwencjami W meczu z Montpellier Niklas Landin popisał się aż 20 udanymi interwencjami
Co było największą niespodzianką 1. kolejki LM?