Bramkarze zrobili różnicę - relacja z meczu KSSPR Końskie - UKS Olimp Grodków

- Nikt nie powiedział, że będzie łatwo - tak po tym spotkaniu stwierdził trener konecczan Michał Przybylski. KSSPR Końskie, po zaciętym pojedynku, okazał się lepszy o trzy bramki od Olimpu Grodków.

Dariusz Kosma

Przed spotkaniem było niemal pewne, że będzie to pojedynek na obrony. Przewidywania te sprawdziły się w 100%. UKS Olimp Grodków stracił jak do tej pory najmniej bramek w grupie B I ligi mężczyzn. Z kolei KSSPR Końskie dał się już poznać z bardzo dobrej gry w obronie. Nie inaczej było i tym razem.

Miejscowi szybko objęli prowadzenie po rzutach Dawida Maleszaka i Michała Bąka. Goście odpowiedzieli trafieniami Pawła Chmiela i Bartosza Żubrowskiego. Jak się później okazało, był to ostatni remis w tym spotkaniu. Potem konecczanie przyspieszyli grę. W bramce bardzo dobrze spisywał się Patryk Wnuk, stąd też w 12. minucie było 8:3, a siedem minuty później - 10:5 dla KSSPR-u. W końcowych dziesięciu minutach pierwszej połowy grodkowianom udało się zniwelować różnicę do trzech bramek.

Początek drugiej odsłony ponownie należał do graczy ze świętokrzyskiego. Bardzo dobrą zmianę w ich bramce dał Przemysław Witkowski. Podopieczni trenera Michał Przybylskiego w 55. minucie prowadzili już różnicą sześciu oczek (25:19). Wydawało się, że jest już po emocjach, jednak gospodarze rozluźnili nieco szyki obronne. Grodkowianie wykorzystali to, ale czasu starczyło jedynie na zniwelowanie różnicy do trzech trafień. Ostatecznie KSSPR Końskie jak najbardziej zasłużenie pokonał Olimp Grodków 25:22.

KSSPR Końskie - UKS Olimp Grodków 25:22 (15:12)

KSSPR: Wnuk, Witkowski - Matyjasik 8/4, Smołuch 3, M. Bąk 3, Maleszak 3, Napierała 3/3, Szczepanik 2, A. Bąk 1, Bodasiński 1, Sękowski 1, Mastalerz, Rurarz, Słonicki, Pilarski.
Kary: 6 minut (M. Bąk, Maleszak, Matyjasik - po 2 min.).
Karne: 7/9.

OLIMP: Romantowski, Wasilewicz - Maciejewski 6, Kolanko 4, Żubrowski 4, T. Biernat 3, Bujak 2, Chmiel 1, M. Biernat 1, Piech 1/1, P. Biernat, Gradowski, Ogorzelec, Urban, Świerczyński.
Kary: 6 minut (P. Biernat - 4 min., T. Biernat - 2 min.).