Emocje... jak na rybach - relacja z meczu ŚKPR Świdnica - KSSPR Końskie

Świadkami jednostronnego widowiska byli kibice w Świdnicy. Ich pupile nie dali rady KSSPR-owi Końskie. Podopieczni Michała Przybylskiego wygrali bardzo pewnie i wysoko.

Przemysław Grzyb
Zwycięstwo przyjezdnych 30:20 (15:9) było dla gospodarzy bolesną lekcją handballu. Świdniczanie popełnili zbyt wiele błędów, aby myśleć o nawiązaniu walki z wymagającym rywalem.
Z perspektywy miejscowych kluczowa była sytuacja z 15. minuty.Przy stanie 7:9 kontuzji kolana nabawił się jeden z lepszych strzelców ŚKPR-u Damian Karpiński. Ta sytuacja wyraźnie zdeprymowała gospodarzy, którzy od tego momentu zaczęli okrutnie męczyć się w ataku, praktycznie nie stwarzając zagrożenia rzutami z drugiej linii. Próbowali nadrabiać mocną grą w obronie, ale często kończyło się to karami lub rzutami karnymi dla rywali. W efekcie po trzydziestu minutach goście mieli już sześć goli zapasu (15:9).

Druga połowa pozbawiona była emocji i historii. Konecczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a ŚKPR nie potrafił zmniejszyć dystansu. W końcówce obaj trenerzy mogli sobie pozwolić na przegląd ławki rezerwowych, bo kwestia zdobycia dwóch punktów była już rozstrzygnięta.

ŚKPR Świdnica - KSSPR Końskie 20:30 (9:15)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, Gil - Misiejuk 5, K. Rogaczewski 4, P. Rogaczewski 3, Węcek 2, Piędziak 2, Krzaczyński 2, Karpiński 1, Bieżyński 1, Rzepecki, Czerwiński, Chaber, Motylewski, Dębowczyk.