Gdynianie lepsi w derbach Trójmiasta - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia

Zespół SMS-u ZPRP Gdańsk przegrał swój siódmy mecz w sezonie. Tym razem licealiści okazali się gorsi od Kar-Do Spójni Gdynia, która tym samym zrehabilitowała się za porażkę z Warszawianką Warszawa.

Michał Gałęzewski
Ze względu na regulamin, SMS ZPRP Gdańsk nie może spaść z ligi. W poprzednich sezonach licealiści, których zadaniem jest przede wszystkim indywidualny rozwój, a po ukończeniu szkoły trafiają do zespołów z I ligi oraz z PGNiG Superligi potrafili urywać punkty kilku rutynowanym faworytom. Teraz mają dużego pecha i mimo, że w praktycznie każdym meczu dotrzymują kroku rywalom, wciąż pozostają bez punktów. Kar-Do Spójnia gra w tym sezonie lepiej niż w poprzednim, jednak nie ustrzegła się wpadek, jaką z pewnością było roztrwonienie dużej przewagi w meczu z Warszawianką i w konsekwencji porażka z beniaminkiem.
W starciu dwóch drużyn z Trójmiasta od pierwszych minut na minimalne prowadzenie wyszli bardziej doświadczeni zawodnicy z Gdyni, którzy po osiemnastu minutach spotkania prowadzili już 9:5. Do końca pierwszej połowy w hali przy ulicy Kołobrzeskiej sytuację kontrolowali podopieczni Marcina Markuszewskiego i to oni schodzili na przerwę prowadząc 14:9.

Przez długi czas nie zapowiadało się na emocje w ostatnich minutach. Kar-Do Spójnia, dla której siedem bramek zdobył Michał Derdzikowski kontrolowała sytuację, prowadząc różnicą 6-7 bramek. Pod koniec graczom z północnej części Trójmiasta zabrakło jednak skuteczności, przez co nie potrafili oni postawić kropki nad i.

SMS ZPRP Gdańsk, w barwach którego po pięć bramek zdobyli Bartosz Kowalczyk i Michał Orzechowski w ostatnich minutach zmniejszył stratę do trzech trafień, jednak nie było już mowy o tym, by zdołał choćby zremisować. Po tym meczu na gdynianie plasują sie na ósmym miejscu. SMS ZPRP jest czternasty i obok AZS-u AWF Biała Podlaska pozostaje jedynym zespołem, który nie wygrał jeszcze meczu na szczeblu centralnym.

SMS ZPRP Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 23:26 (9:14)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 5, Orzechowski 5, Szala 5, Kawka 2, Bekisz 1, Brukwicki 1, Mrozowicz 1, Pietruszko 1, Salacz 1, Skwierawski 1 oraz Moryto, Gasin.
Kary: 6 min.
Karne: 4/5.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Derdzikowski 7, Wróbel 5, Rychlewski 3, Nowaliński 3, Kowalski 2, Szlinger 2, Nazimek 1, Bielec 1 oraz Naus, Stelmasik, Staniszewski.
Kary: 8 min.
Karne: 5/8.

Kary: SMS - 6 min. (Mrozowicz 4 min., Skwierawski 2 min.), Kar-Do Spójnia - 8 min. (Derdzikowski 4 min., Nazimek 2 min., Chyła 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej.