Szlagier dla mistrza Polski! - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Superligi Kobiet, MKS Selgros Lublin przed własną publicznością okazał się lepszy od KGHM Metraco Zagłębia Lubin.
Tomasz Rosiński

Mecz MKS-u z Zagłębiem zapowiadany był jako szlagierowe starcie mistrza z wicemistrzem Polski. Faworytem tego pojedynku była ekipa z Lublina, która przystępowała do niedzielnej rywalizacji jako lider rozgrywek oraz podbudowana niedzielnym zwycięstwem w Lidze Mistrzyń z Metz Handball. Natomiast Miedziowe podchodziły to tej konfrontacji osłabione brakiem Karoliny Semeniuk-Olchawy, Anny Pałgan oraz Juliany Malty Vareli.

Lepiej spotkanie w Hali Glosus rozpoczęły gospodynie (2:0), jednak bardzo szybko podopieczne Bożeny Karkut odrobiły straty z nawiązką, obejmując w 5. minucie prowadzenie 4:2. Nie do zatrzymania była najlepsza snajperka lubińskiego zespołu Joanna Obrusiewicz, natomiast lublinianki grały w początkowej fazie nerwowo i nieskutecznie w ofensywie, co przełożyło się na wynik (2:5).

Z czasem ekipa prowadzona przez Sabinę Włodek zaczęła sobie radzić pewniej w defensywie oraz w ataku, dzięki czemu po wykorzystanej kontrze przez Agnieszkę Kocelę doprowadziła do wyrównania 5:5 w jedenastej minucie meczu. Po tej chwili słabości znów przyspieszyły szczypiornistki Zagłębia Lubin, które po kwandransie wypracowały sobie trzybramkową przewagę (7:10). Dużo do gry MKS-u Selgrosu wniosła bramkarka Aleksandra Baranowska, zaś jej dobrą dyspozycję wykorzystały jej koleżanki z drużyny (10:10 w 21. minucie). Nie gorzej w bramce wicemistrzyń Polski radziła sobie Monika Maliczkiewicz i to w dużej mierze za sprawą jej udanych interwencji Zagłębianki mogły wyprowadzać zabójcze akcje (12:14 w 26. minucie). Obydwa pokazywały ogromne serce do walki, a ostatecznie po pierwszej połowie 16:15 prowadziły zawodniczki z Koziego Grodu, co zapowiadało spore emocje w kolejnej odsłonie spotkania.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które dość szybko strzeliły przeciwniczkom trzy gole (16:18). Jak w transie broniła Baranowska (3 obronione rzuty karne), ale szczypiornistki z Lublina grały nieskutecznie w ofensywie. Przebudzenie MKS-u nastąpiło po czerwonej kartce dla Aleksandry Paluch i po trafieniu Doroty Małek gospodynie zaczęły wygrywać 19:18 w trzydziestej ósmej minucie rywalizacji.

Lubelska drużyna postanowiła grać coraz szybciej, z czym nie radziły sobie reprezentantki klubu KGHM Metraco Zagłębia Lubin (22:19 w 41. minucie). Miedzowie tego dnia grały agresywnie, lecz nie były w stanie powstrzymać naporu obrończyń mistrzowskiego tytułu w polskiej lidze. Bardzo dobrze do gry wprowadziła się Walentina Nestsiaruk, która wyprowadziła swoją ekipę na pięciobramkowe prowadzenie (24:19) w 44 minucie konfrontacji. Od tego momentu Selgros Lublin zaczął kontrolować boiskowe wydarzenia (29:23 w 51. minucie) i triumfował 34:27. To ósme zwycięstwo MKS-u w sezonie 2014/15 Superligi.

Najwięcej trafień dla lublinianek zaliczyła Dorota Małek (9 bramek), zaś dla Zagłębia najwięcej goli zdobyła Kaja Załęczna (6 goli).

MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:27 (16:15)

MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska, Gawlik - Quintino 2, Małek 9, Kocela 1, Gęga 4, de Jesus 1, Repelewska 2, Kozimur 1, Drabik 3, Nestsiaruk 3, Skrzyniarz 1, Syncerz 3, Rola 2, Szarawaga 2.
Kary: 8 min. (Małek - 4 min., Gęga - 2 min., Repelewska - 2 min.).
Karne: 4/4.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Robótka, Brenkus, Załęczna 6, Piekarz 1, Obrusiewicz 5, Konofał, Paluch, Premović 5, Lalewicz, Piechnik 4, Jochymek 4, Milojević 2.
Kary: 16 min. (Paluch - 6 min., Maliczkiewicz - 2 min., Milojević - 2 min., Walczak - 2 min., Załęczna - 2 min., Piekarz - 2 min.).
Karne: 1/5.

Czerwona kartka: Paluch w 36 min. (gradacja kar).

Sędziowie: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Płock).

Pokazałyśmy, że stanowimy zespół - komentarze po meczu MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

Czy Twoim zdaniem, bramkarka Aleksandra Baranowska była najlepszą zawodniczką meczu?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf.własna
Komentarze (18):
  • ZAGŁĘBIE HANDBALL Zgłoś komentarz
    DO KIBICÓW MONTEXU i slaSh'a !!! Jedyną osobą z Zagłębia która się udziela na SF jest wielbuond , który swoje wypowiedzi bierze na garba , wypowiada się tylko i wyłącznie w swoim
    Czytaj całość
    imieniu , nie jest głosem wszystkich kibiców z Lubina. Co do slaSha to sprawa jest jasna , to zwykły napinacz , który już został namierzony i zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencję ...
    • marek23 Zgłoś komentarz
      Gratulacje dla całego zespołu z Lublina za postawę w tym meczu i pewne bezdyskusyjne zwycięstwo .Jak pokazują statystyki strzelonych bramek w drużynie wszystkie grające zawodniczki
      wpisały się na listę strzelczyń ,a dołożyła dobrą postawę w bramce Ola Baranowska .Wciąż zadziwia mnie Dorota Małek ,mózg tego zespołu . Jej indywidualne umiejętności ,łatwość mijania zawodniczek obrony rywalek i zdobywania bramek z tych akcji .Pozdrowienia z Elbląga .
      • Costaa23 Zgłoś komentarz
        Dla wszystkich napinaczy przytaczam artykuł z relacji gazety wrocławskiej o tym meczy i ostatnie 2 zdania z niego. A co do meczu o sędziach nie wspomnę bo szkoda czasu na to, może powiecie
        że jestem stronniczy ale kto widział mecz sam to sobie oceni, dla mnie ich praca to porażka i nasuwające się pytanie czy na taki mecz nie można delegować doświadczonych arbitrów? bo po raz kolejny taka sytuacja się powtarza. Co do naszych dziewczyn widać było spięcie na początku póki Zagłębie miało silę na granie swojego, zbiegiem czasu zaczęło wszystko dobrze funkcjonować a szczególnie obrona w ostatnich 20 min z czego jestem pozytywnie zaskoczony no i w ataku tez dobrze choć boli tych kilka strat i pudeł w ataku. Duży plus że zagrała cała drużny i co ważne wszystkie zawodniczki z pola zapunktowały! Kati grała swoje ale my mamy Glorie:) kolejny mecz zagrała bardzo dobry 4 karne dla niej to też duży plus, zasłużyła na MVP jak najbardziej:) no i naszą Panią Kapitan która pociągnęła grę w trudnych chwilach:) A co do Zagłębia widać braki kadrowe i to że grę ciągną te same zawodniczki przy naszej obronie 4+2 nagle Zagłębię stanęło bo nie miał kto trafiać u was. Widać brak u was Nani bo ile A. Paluch grała w obronie to w ataku u niej nie wiele się działo ale to jest tylko moje zdanie dziwie się że dopiero po czerwonej weszła Milojević bo to miała być wasza główna obrotowa. Mam tylko nadzieje że kolejne mecze które będziemy rozgrywać obejdą się beż żalów na sędziów i będziemy się cieszyć tylko grą:) pzdro:)
        • Wielbuond Zgłoś komentarz
          widzę rozmowa stricte na temat :) a coś a propos meczu może ktoś coś gdzieś?:)
          • MONTEX LUBLIN Zgłoś komentarz
            slaSh masz rację, liczą się fakty . A fakty przedstawiają się następująco - to MY jesteśmy Mistrzem Kraj po raz 17(!!!), to MY walczymy w rozgrywkach Ligi Mistrzyń z najlepszymi
            zespołami Europy, to MY kolejny raz ogrywamy zespół Zagłębia, które płacze jak dziecko po kontuzji jednej zawodniczki :) I jeszcze jeden niezaprzeczalny fakt - MISTRZEM SIĘ JEST, A NIE BYWA! :) Sajonara :D
            • jestescienajlepsze Zgłoś komentarz
              Fani Montexu ! Po co przejmujecie się komentarzami internetowego napinacza, który nie wie co to znaczy zdobyć MP ? :) Niech pisze ! My skupmy się lepiej na naszym zespole !!! Nareszcie
              zmienniczki pokazały, że należą do tej drużyny, że są w stanie pomóc w każdej sytuacji !!!!!!!!
              • Montana Zgłoś komentarz
                Czego płaczecie.My byśmy chcieli żebyście grali w Najsilniejszym składzie! Bo wtedy zwycięstwa nad wami lepiej smakują!Co to za druzyna?, że jak brakuje dwóch kluczowych zawodniczek, to
                nie ma kto grać. Miejcie pretensje do osób, ktore zajmują się polityką kadrową za brak przewidywania, przecież nie od dzisiaj wiadomo ze handball to urazowy sport.U nas nie raz, i nie dwa ,brakowało po kilka kluczowych zawodniczek, i nikt nie płakał z tego powodu,potrafilismy nawet w takich momentach zdobywać MP.Nie mówimy też, że mamy bardzo wyczerpujący okres gier, i musimy grać pełnym składem. Coś wam się chyba w głowie pomieszało, nikt korony sobie nie zakłada, wiemy że do tego ,jeszcze daleka droga, to jest sport i wszystko może się zdarzyć. Nikomu szans nieobieramy. Ale Mistrzem się Jest!, a nie bywa!. Sędziowie mylili się często, w większości na naszą nie korzyść, ale wynku nie wypaczyli.A ludzi było około 1,5 tys, jak na środę, przy transmisji tv, to i tak nie zły wynik.Ale wy się napinacie, chyba trzeba wam przypomnieć,waszą frekwencje w poprzednich latach.Ja się cieszę, jak przychodzi dużo ludzi nawet u was, bo o to w tym sporcie chodzi. Życzę wam, byście utrzymali frekwencje, jak fascynacja nową halą minie.
                • slaSh Zgłoś komentarz
                  ...a wy upychacie ludzi na jednej stronie zeby lepiej wygladalo hahahahaha
                    a tak a propo...czego nie podajecie ile ludzi bylo wczoraj?? Pod wzgledem frekwencji lider jest jeden - ZL!
                    • KATAR Zgłoś komentarz
                      To jest tak jak w czasie rozgrywek nie wprowadza się młodzieży, dopiero przy kontuzjach płacz i zgrzytanie zębami. Pani trener już nic z tymi zawodniczkami nie zrobi. Brak ambicji i
                      zaangażowania u zawodniczek z Lubina.
                      • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
                        Bez przesady Panowie. Poza kretyńskim faulem Paluch (tym 3 na czerwień gdzie robiła ''wiatrak'' na Drabik), także kretyńskimi 2 min dla Maliczkiewicz, Załęcznej i ...Repelewskiej
                        (odpowiednio wszystkie te faule były głupie i niepotrzebne) nie było jakiejś brutalności i gry nie fair - po prostu Montex chciał szybko odhaczyć ten mecz w kalendarzu, a Zagłębie podeszło bardziej emocjonalnie do tego spotkania (niestety ich obecna forma i skład osobowy nie pozwalały na wyrównaną grę przez 60 min). Co do pracy sędziów, fakt że mylili się głównie ...na korzyść miedziowych, ale meczu nie wypaczyli - wciąż się uczą (mnie tylko wku..o brak odgwizdywania ewidentnych kroków i przekroczeń pola bramkowego).
                          Super!!!O to chodziło,cieszy ze w końcu graliśmy pełnym składem.Trochę to trwało,ale w końcu Sabina,zrozumiała że inaczej za długo się nie pojedzie,Bravo.Dzisiaj nawet Wera, która
                          wróciła po kontuzji,wybroniła kilka piłek.Gloria pokazała w kolejnym meczu bardzo dobrą formę,widać że nabiera pewności siebie.Honorata dostała więcej minut ,i tą szanse wykorzystała,tylko się cieszyć.Natomiast dawno nie wkur... mnie tak sędziowie jak dzisiaj,ostatnio chyba w pucharowym meczu z Pogonią,to co wyprawiali,to masa błędów, masakra.Może jak zaczną sędziować Hiszpanie,to może nasi się czegoś od nich nauczą.Zagłębiu w Lublinie jak zawsze,z bezradności puszczają nerwy.VIVA MKS.
                          • Genewofa Gawlik Zgłoś komentarz
                            Ciociu Weronisiu, razem z babcią gratulujemy powrotu na boisko, a właściwie do bramki, po długiej nieobecności, spowodowanej kontuzją. Życzymy zdrówka i wielu dalszych sukcesów! Na
                            uszko zdradzimy, że bardzo nam się nie podobała postawa Pani Trener Waszych przeciwniczek, kiedy to w jednej z przerw "na życzenie", mówiła do swych podopiecznych, że jak sobie nie mogą poradzić to mają faulować... To chyba nie jest fair?? Całej Waszej Drużynie gratulujemy wygranej. Tak trzymać!