Fenomenalny mecz Pawła Wilka. "Trzymał Stali wynik"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jedenaście bramek w meczu z Zagłębiem Lubin zdobył Paweł Wilk. To właśnie dzięki fenomenalnej skuteczności 30-letniego skrzydłowego Stal uratowała w meczu z Miedziowymi remis.

Wychowanek mieleckiego zespołu nie był dotychczas pierwszoplanową postacią ekipy trenera Pawła Nocha. "Woles" regularnie w każdym z meczów zdobywał po kilka bramek, lecz to drugi z prawoskrzydłowych, Łukasz Janyst, mógł pochwalić się lepszymi statystykami. W sobotnim spotkaniu z Zagłębiem 30-letni Wilk rozegrał jednak kapitalne zawody. [ad=rectangle] - Wynik meczu trzymał się tak naprawdę dzięki jego skutecznej grze. Nasi bramkarze nie mogli sobie poradzić z jego rzutami, a rzadko zdarza się, by skrzydłowy tak skutecznie i regularnie zdobywał bramki. Dostawał piłkę i wykańczał każdą akcję, którą wypracował cały zespół - mówił po meczu będący pod wrażeniem występu Wilka trener Zagłębia, Jerzy Szafraniec.

Sam skrzydłowy Stali nie chciał komentować swojej dyspozycji, podkreślał jednak, że jego drużyna zagrała słaby mecz w obronie. - Przeciwnicy często grali szybkie wznowienia, a my z tego straciliśmy dużo bramek, mimo że wiedzieliśmy, że tak będą grać. Czasem udawało się nam ich zatrzymać, czasem nie. Poza tym nie wykorzystaliśmy paru sytuacji sam na sam. W naszej obronie były dziury i dlatego mecz zakończył się remisem - podsumował Wilk.

30-letni skrzydłowy przyznał, że zaledwie punkt wywalczony z Zagłębiem to rozczarowanie, patrząc jednak na przebieg meczu i fakt, że w końcówce Stal grała w osłabieniu, remis należy potraktować jako dobry wynik. - Jeśli popatrzymy na to przez pryzmat ostatnich minut, to fajnie że zdobyliśmy punkt. Powinniśmy jednak ugrać tu dwa punkty. Do końca rundy zresztą mieliśmy zdobyć osiem punktów, wygrywając wszystko u siebie, ale już teraz zremisowaliśmy - dodał.

Remis z Zagłębiem pozwolił Stali utrzymać się na 5. miejscu w ligowej tabeli. W nadchodzący weekend Czeczeńcy zagrają na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek, Gaz-System Pogonią Szczecin.

Źródło artykułu: