Zwycięstwo Siódemki Miedź w Zielonej Górze - relacja z meczu AZS UZ Zielona Góra - Siódemka Miedź Legnica

Siódemka Miedź pokonała na wyjeździe beniaminka I ligi AZS UZ Zielona Góra. O punkty łatwo jednak nie było, bo podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wygrali tylko 25:24.

Paweł Jantura
Na punkty w zielonogórskiej hali legniczanie musieli się mocno napracować. Siódemka Miedź podobnie, jak przed tygodniem z Ostrovią Ostrów Wlkp., nie rozegrała dobrego spotkania, ale ostatecznie zwyciężyła.
Beniaminek zaskoczył legniczan szybką, kombinacyjną, momentami niekonwencjonalną grą, zawieszając im poprzeczkę dosyć wysoko. Siódemka Miedź co prawda lepiej rozpoczęła mecz, prowadząc 1:0 i 2:1. Po siedmiu minutach Akademicy wygrywali już jednak 3:2. Przed przerwą zdołali nawet wypracować trzybramkową przewagę (14:11).

Do remisu podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego doprowadzili w 36 min. (15:15). Gdy wydawało się, że faworyt tej konfrontacji opanował sytuację, zielonogórzanie ponownie odskoczyli na trzy trafienia (20:17 w 44 min.).

Siódemka Miedź obudziła się i zaczęła seryjnie trafiać. W efekcie w 47 min. był już remis 20:20. Gospodarzy udało się "złamać" jednak dopiero w 50 min. Za sprawą bramki Stanisława Makowiejewa drużyna z Legnicy po 43 minutach pościgu objęła prowadzenie (22:21), którego już nie oddała.

Końcówka spotkania była jednak bardzo nerwowa. To, że legniczanie wrócą do domu z dwoma punktami, stało się jasne dopiero w 60 min., kiedy to Tomasz Kozłowski rzucił bramkę na 25:23. Doświadczony skrzydłowy był w Zielonej Górze najskuteczniejszym graczem Siódemki. Mecz zakończył z dorobkiem sześciu trafień.

Kozłowski przed tygodniem pauzował w związku z kontuzją lewej dłoni. Na szczęście na mecz z Akademikami wykurował się. W Zielonej Górze zabrakło za to narzekającego na uraz Pawła Wity. Odnotujmy jeszcze, że w zespole beniaminka wystąpił były kołowy Siódemki Miedź Paweł Petela.

AZS UZ Zielona Góra - Siódemka Miedź Legnica 24:25 (14:11)

Siódemka: Matkowski, Mazur - Szuszkiewicz 4, Płaczek 1, Czuwara 4, Piwko 4, Nastaj 1, Makowiejew 5, Kozłowski 6, J. Będzikowski.