PGNiG Superliga mężczyzn: Azoty rozbiły Chrobrego (wynik)

W rozegranym w środę spotkaniu kończącym 16. kolejkę PGNiG Superligi piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali przed własną publicznością Chrobrego Głogów.
Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści Chrobrego Głogów w ostatnich latach znakomicie radzili sobie w spotkaniach z Azotami Puławy, przed rokiem odnieśli na Lubelszczyźnie cenne zwycięstwo. Wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Przybylskiego będą w stanie powtórzyć ten wynik i zrobić ważny kok w kierunku awansu do fazy play-off. Tym razem jednak lepsi okazali się szczypiorniści z Puław.

Środowe spotkanie rozpoczęło się po myśli głogowian, którzy szybko wypracowali wysokie prowadzenie i nic nie wskazywało na to, by mogli to spotkanie przegrać. Tymczasem słaba końcówka pierwszej połowy sprawiła, że do gry wrócili gracze Azotów Puławy. W drugiej połowie zespół Ryszarda Skutnika poczuł swoją szansę i niesiony dopingiem miejscowych fanów pewnie wypunktował rywala.

KS Azoty Puławy - Chrobry Głogów 36:25 (13:12)

• mimiś Zgłoś komentarz
      Dobrze że macie takiego TRENERA.Brawo Szymon i o półfinał z Mielcem.
      • ququ Zgłoś komentarz
        Tragedia. Czas na rehabilitacje w sobote.
        • zielin Zgłoś komentarz
          Brawo Azoty! Piotrek zdrówka życzę ;)
          • miki Zgłoś komentarz
            Gratulacje dla Azotów. Odnieśli bardzo ważne zwycięstwo pozwalające jeszcze myśleć o uniknięciu Vive i Wisły w ćwierćfinale. Co prawda nie wszytko będzie zależało od drużyny
            Czytaj całość
            trenera Skutnika, ale przy szczęśliwym zbiegu okoliczności mogą wskoczyć nawet na 5 miejsce. Terminarz mają wyśmienity - pozostaje tylko nie tracić punktów i przy wpadkach MMTS-u, Chrobrego, czy ewentualnej rozsypce Stali wykorzystać swoją szansę. Azoty: Zagłębie(w), Pogoń(d), Nielba(w), Śląsk(d), Wybrzeże(d), Kwidzyn(w) - 12 punktów jest realne, najtrudniej chyba będzie z Pogonią i MMTS-em, ale Azoty dość dobrze radzą sobie z tymi zespołami. MMTS: Chrobry(w), Zagłębie(d), Pogoń(w), Nielba(d), Śląsk(w), Azoty(d) - kwidzynian czeka wiele trudnych i ważnych spotkań, bo poza meczem z Nielbą będą musieli się mocno natrudzić, aby zdobyć 2 punkty, co nie znaczy, że tego zespołu nie stać nawet na komplet punktów. Zagłębie: Azoty(d), MMTS(w), Stal(d), Górnik(w), Wisła(d), Vive(w) - lubinianie mają zdecydowanie najtrudniejszy terminarz i to w nich upatruję poważnego kandydata do play-out, chyba że w najbliższych trzech meczach ugrają 4-5 punktów. Chrobry: MMTS(d), Stal(w), Górnik(d), Wisła(w), Vive(d), Wybrzeże(w) - również głogowian terminarz nie oszczędza. Bardzo ważny mecz zagrają w sobotę z MMTS-em i tydzień później ze Stalą. Komplet punktów w tych dwóch meczach powinien dać im pewną ósemkę. Stal: Vive(w), Chrobry(d), Zagłebie(w), Pogoń(d), Nielba(w), Śląsk (d) - tutaj najwięcej będzie zależeć od składu osobowego zespołu. Jeżeli wszyscy zawodnicy zostaną i będą grać z takim zaangażowaniem i na takim poziomie jak w ostatnich dwóch meczach to nawet 10 punktów wydaje się realne. Niemniej jednak jak zawsze w Mielcu kluczowe sprawy nie rozegrają się na boisku, a poza nim... Na 6 kolejek przed końcem rozgrywek dawno nie mieliśmy tylu emocji związanych z załapaniem się do szóstki i zarówno ósemki. Trudno na chwilę obecną ocenić kto zajmie które miejsce, wydaje się, że kluczowe będą bezpośrednie mecze w obrębie 5 zainteresowanych zespołów.
            • handballek Zgłoś komentarz
              popatrzyłem na terminarz do końca sezonu i wg mnie Azoty mają jeszcze szanse na 5 miejsce, tracą 5 pkt do Mielca i 4 do Chrobrego. Azoty mają następująco: Zagłębie w Pogoń d Nielba
              w Śląsk d Wybrzeże d Kwidzyn w są w stanie wygrać wszystko (3 mecze ciężkie Zagłębie Pogoń Kwidzyn ale nie są bez szans) nawet 10 pkt może im wystarczyć do 5 miejsca Chrobry ma jeszcze mecze z pierwszą trójką ligi oraz trudny wyjazd do Gdańska w ostatniej kolejce, a o Stali w tej chwili trudno się wypowiadać 6 miejsce jest bardzo prawdopodobne, 5 w zasięgu a to pozwala uratować sezon w lize
              • Wiślak Zgłoś komentarz
                Deklasacja. Brawo Azoty!
                • KibicAzotów Zgłoś komentarz
                  Właśnie wróciłem z meczu i powiem tak pierwsze jakieś 15 min było tragiczne widać że Azoty miały presję ale górą były nerwy i gra im nie szła co konsekwentnie wykorzystywał
                  Chrobry. Natomiast potem chłopaki się spięli widać było w końcu u nich CHĘĆ WALKI, ZŁOŚĆ i to poskutkowało zagraliśmy twardo i mocno w obronie i na nasze 7 bramek Chrobry rzucił może 2-3. Potem szło już coraz lepiej a na przerwę byliśmy +1.Druga połowa bardzo dobra w wykonaniu naszych aż miło było patrzeć a zagrywka Sobola i gol Tarabochi - poezja!!! Tak powinniśmy grać cały czas. Oby tylko inne mecze były równie zawzięte z naszej strony jak i dziś. Niestety nie zagrał Masłowski, Skrabania i Łyżwa odpadł po czerwieni. Bardzo dobrze Przybylski-uwielbiam tego gościa widać w nim chęć walki zaciętość, i cała reszta, jedynie Prce bida i sądzę że jego kariera w Puławach się zakończy. Na plus również nowy obrotowy dużo asyst, jakiś gol itd. Widać jeszcze barierę językową pomiędzy nim a naszymi bo chyba nie mógł coś się z Kusem zrozumieć. Generalnie mecz od 15 minuty oceniam na 5+
                  • LPUUU Zgłoś komentarz
                    Początek taki jak ostatnio gra żenada . Mówie byłem sceptyczny bo to co graja/garli ostatnio nasi . Ale nasi zaczeli walczyc kiedy na hali było słychac sędz** chu , kiedy dostawalismy
                    seryjnie dwojki z niczego to chyba mobilizująco podziałało na naszych.i Z minuty na minute się rozkręcali i na 30 minut weszlismy na prowadzenie , świetny mecz Janka Sobola ,Rafała Przybylskiego ,Prce poraz kolejny DNO . Niezły uniwersalny Krajek który stał na lewym skrzydle ,lewym rozegraniu i na środku bronił na środku w obronie taki zawodnik to skarb . Bez Masłowskiego wszystko Koza się zagotował dzis szybko i godnie go zastąpił Sasza na kole co miał to albo bramka albo karny wreszcie mamy kołowego b.dobrego w ataku i obronie oby tak dalej : )
                    • spoko22 Zgłoś komentarz
                      Chrobry beznadziejny, w drugiej polowie zwlaszcza.
                      • AlexLFC Zgłoś komentarz
                        No to gratulacje. Nie bylem na meczu, a wynik niezle mnie zaskoczyl. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale Azoty wreszcie rozegraly mecz na miare swoich mozliwosci. Dobra forma Przybylskiego i