PZP: Koniec europejskiej przygody lublinianek - relacja z meczu FC Midtjylland - MKS Selgros Lublin

W ćwierćfinałowym meczu rewanżowym Pucharu Zdobywców Pucharów 2014/15, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, ponownie uległ duńskiemu FC Midtjylland i zakończył zmagania na europejskiej arenie.

Tomasz Rosiński
W pierwszym starciu w Lubinie wicemistrzynie Danii zwyciężyły 35:25 i były w komfortowej sytuacji przed drugim spotkaniem przed własną publicznością.
Ekipa z miasta Ikast od początku starała się kontrolować boiskowe wydarzenia i w 15. minucie prowadziła z lubelskim zespołem 5:3. Wprawdzie podopieczne Sabiny Włodek potrafiły zbliżyć się do rywalek na jedną bramkę (7:6 w 20. minucie), jednakże szczypiornistki FC szybko odskoczyły swoim przeciwniczkom i na przerwę schodziły wygrywając 15:7.

Po zmianie stron gospodynie trzymały MKS na dystans, zaś przyjezdne nie miały argumentów do skutecznego odrabiania strat. Na boisku pojawiły się etatowe rezerwowe, między innymi Katarzyna Kozimur czy Joanna Szarawaga, natomiast FC Midtjylland ostatecznie triumfował 30:18 i awansował do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów.

FC Midtjylland - MKS Selgros Lublin 30:18 (15:7)

FC Midtjylland: Englert, Andersen - Boegelund 2, Jorgensen S. 5, Jacobsen 2, Thorsgaard 2, Jorgensen L. 1, Pedersen 2, Woller 1, Augustsen 6, Jensen 3, Groot 4, Mejlvang 2.
Kary: 6 min. (Boegelund - 2 min., Thorsgaard - 2 min., Augustsen - 2 min.).
Karne: 1/4.

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Baranowska - Gęga 2, Mihdaliova 2, Repelewska 1, Skrzyniarz 1, Małek 2, Rola 2, Drabik 2, Nestsiaruk 1, Quintino 1, Konsur, Nocuń, Kozimur 3, Szarawaga 1.
Kary: 6 min. (Małek - 2 min., Rola - 2 min., Drabik - 2 min.).