Poznaniacy zapewnili sobie baraże - relacja z meczu MKS Poznań - AZS AWF Biała Podlaska

MKS Poznań wygrał z AZS-em AWF Biała Podlaska 27:23 i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, zapewnił sobie przynajmniej grę w barażach. Podopieczni Domana Leitgebera mogą już tylko patrzeć w górę.

Michał Gałęzewski
MKS Poznań przed tym spotkaniem miał piętnaście punktów, dziewięć więcej niż trzynasty w tabeli MKS Henri Lloyd Brodnica. Ze względu na fakt, iż zagwarantowane utrzymanie ma SMS ZPRP Gdańsk, ewentualne zwycięstwo w sobotę zapewniłoby poznaniakom przynajmniej grę w barażach o utrzymanie. AZS AWF Biała Podlaska już wcześniej stracił szansę na pozostanie w I lidze.
Podopieczni Sławomira Bodasińskiego nie mieli więc nic do stracenia i już od początku spotkania pokazali, że ich pozycja w tabeli nie oznacza, że nie mogą walczyć z pozostałymi drużynami. Co ciekawe przez cztery pierwsze minuty bramkarze obu drużyn byli niepokonani. Po bramce Rafała Jaszczuka, w 13. minucie prowadzili 5:3.

Później jednak gospodarze wrócili do gry. W końcu rzucili trzy bramki z rzędu i po trafieniu Jakuba Kasperczaka, w 24. minucie prowadzili już 9:8. Do przerwy żaden zespół nie zbudował jednak przewagi i pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11. Po zmianie stron drużyna Domana Leitgebera zaczęła jednak budować przewagę.

Po bramce Antoniego Żochowskiego, w 44. minucie było już 20:15 dla MKS-u. Co prawda trzy kolejne trafienia zaliczyli goście, ale do końca spotkania utrzymywała się już przewaga drużyny z Poznania, która ostatecznie wygrała 27:23. Ostatnią bramkę w meczu rzucił Patryk Maćkowiak. Po tej wygranej, MKS może jeszcze walczyć o uniknięcie gry w barażach o utrzymanie.

MKS Poznań - AZS AWF Biała Podlaska 27:23 (11:11)

MKS: Zarzycki, Badowski - Martyński 5, Pochopień 5, Tokaj 5, Bartłomiejczyk 4, Leder 3, Maćkowiak 1, Niedzielak 1, Łączkowiak 1, Kasperczak 1, Żochowski 1 oraz Komisarek.
Kary: 8 min.
Karne: 3/4.

AZS AWF: Adamiuk, Mentel, Chmurski - Stefaniec 7, Warmijak 4, Kula 4, Jaszczuk 3, Rusin 2, Kubajka 2, Antolak 2 oraz Chodur, Wasiłek.
Kary: 16 min.
Karne: 2/4.

Kary: MKS - 8 min. (Kasperczak 4 min., Żochowski 2 min., Leder 2 min.), AZS AWF - 16 min. (Antolak 6 min. - cz.k., Warmijak 2 min., Wasiłek 2 min., Stefaniec 2 min., Kula 2 min., Jaszczuk 2 min.
Sędziowie: Fahner, Kubis (Głogów).