W konferencji udział wzięli prezes SPR Wisły Płock, Robert Raczkowski, kapitan zespołu, Adam Wiśniewski, obrotowy Kamil Syprzak, trener Manolo Cadenas, szkoleniowiec zespołu rezerw Robert Jankowski oraz prezes SKF Wisła Płock, Marek Woliński.
Prezes Raczkowski przedstawił podsumowanie wszelkich spraw dotyczących klubu - od dokonań sportowych zarówno juniorów, zespołu rezerw jak i pierwszej drużyny, przez działania marketingowe, aż po wszelkie działania związane z działalnością pozasportową.
[ad=rectangle]
Działalność pozasportowa
W tym obszarze należy zwrócić w szczególności uwagę na szeroką skalę działań płockiego klubu. Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock, podobnie jak w poprzednich sezonach, wykazywała się dużą aktywnością na polu działań prospołecznych i charytatywnych. Zawodnicy Orlen Wisły Płock to ambasadorzy wielu kampanii społecznych m.in. Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oprócz tego płoccy szczypiorniści czynnie wspierają wiele akcji mających na celu pomoc najbardziej potrzebującym – od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przez Szlachetną Paczkę, akcje organizowane przez Płockie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej, po zbiórkę potencjalnych Dawców Szpiku organizowaną wspólnie z Fundacją DKMS. Nafciarze pamiętają również o najmłodszych kibicach przebywających na oddziałach Szpitala św. Trójcy.
Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock współpracuje również z ośrodkami wychowawczymi i domami dziecka. W sezonie 2014/2015 na meczach Wisły gościliły m.in. dzieci z Domu Dziecka w Szczutowie, Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego w Płocku i Domu Dziecka w Gostyninie. Klub wraz z organizacjami studenckimi przygotował również spotkanie choinkowe dla dzieci z płockich ośrodków pomocy społecznej. Z tej okazji na zaproszenie klubu w Orlen Arenie podczas meczu ze Śląskiem Wrocław gościło 250 dzieci, dla których przygotowane zostały specjalne atrakcje.
Poza wyżej wymienionymi akcjami Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock jest również inicjatorem akcji promujących zdrowy tryb życia. Akcje te przeprowadzane są w płockich szkołach i poza promowaniem korzyści wynikających z uprawiania sportu mają na celu pokazanie, że każda z umiejętności nabytych w czasie nauki szkolnej ma realną wartość w dorosłym życiu. Ostatnia z takich akcji polegała na lekcjach języka angielskiego z płockim obrotowym Tiago Rochą. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że dzięki umiejętnemu porozumiewaniu się w innym języku mogą zbliżyć się do swojego idola, którego podczas meczów mogą oglądać na parkiecie Orlen Areny.
Działalność marketingowa
Płocki klub w sezonie 2015/2016 zapoczątkował program "Niebieski Paszport… do sportowych emocji". Program ten ma na celu dostarczenie wszystkim kibicom oglądającym spotkania nie tylko wrażeń czysto sportowych. W ramach współpracy z szeregiem instytucji klub przygotował szereg wydarzeń okołomeczowych towarzyszących większości spotkań Nafciarzy. Należy tu wymienić między innymi wystawy przygotowywane we współpracy z ambasadami Królestwa Szwecji, Ambasadą Królestwa Danii, Ambasadą Królestwa Hiszpanii i Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec. Wystawy te towarzyszyły spotkaniom z zespołami z tych państw w ramach Ligi Mistrzów. Realizując program "Niebieski Paszport do sportowych emocji" przygotowana została niepodległościowa oprawa meczu Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce. W holu Orlen Areny, przed spotkaniem zespół Dzieci Płocka odśpiewał Pieśni Legionowe. Dodatkowo na okoliczność Dnia Niepodległości uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 przygotowali wyjątkową wystawę plastyczną, w swojej treści poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. SPR Wisła Płock uczestniczyła również w gotowaniu polskich dań na Starym Rynku w Płocku. Adam Wiśniewski i Adam Morawski jako reprezentanci drużyny przygotowywali tradycyjny rosół dla płocczan.
Działalność sportowa
Płocki klub podsumował również najważniejszą działalność dla wszystkich kibiców. Sekcja Piłki Ręcznej to Płocka Akademia Piłki Ręcznej, zespół juniorów, drużyna rezerw, a przede wszystkim zespół seniorów.
Ideą przewodnią Płockiej Akademii jest kreowanie pokolenia kulturalnego sportowca i kibica, kształtowanie wartości oraz postaw prospołecznych dzieci i młodzieży, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych oraz harmonijna współpraca ogniw wychowawczych. Priorytetem Akademii jest usystematyzowanie wszystkich etapów szkolenia w jednolity program przygotowujący dzieci i młodzież do profesjonalnego uprawiania sportu a głownie piłki ręcznej. W skład PAPR wchodzi w tej chwili dziewięć szkół z Płocka i okolic.
Zespół juniorów płockiego klubu to zespół złożony z chłopaków z rocznika 1996 i 1997. Młodzi Nafciarze w ostatnich tygodniach wywalczyli tytuł mistrzów Polski. W całych rozgrywkach podopieczni trenera Bogdana Janiszewskiego i Andrzeja Wolano przegrali tylko jedno spotkania - co warte podkreślenia było to spotkanie, w których rywalami płocczan byli ich młodsi klubowi koledzy.
Niewiele gorzej radzi sobie zespół rezerw Orlen Wisły. Zespół złożony z juniorów oraz kilku doświadczonych zawodników jest na najlepszej drodze do wywalczenia upragnionego awansu do I ligi. Po dwudziestu ligowych kolejkach Nafciarze są liderami tabeli i do awansu wystarczy im wywalczenie czterech punktów w kolejnych czterech spotkaniach.
Oczywiście w podsumowanie pierwszej części sezonu nie mogło zabraknąć miejsca dla najważniejszej części klub. Pierwszy zespół Orlen Wisły Płock ma za sobą niezwykle udany okres. Znakomite mecze w Lidze Mistrzów, zgromadzenie największej ilości punktów w historii klubu w tych elitarnych rozgrywkach czy zajęcie najwyższego miejsca w historii udziału w europejskich pucharach nie mogło umknąć uwadze żadnego kibica. Nieco gorzej płocczanom idzie w rozgrywkach ligowych, gdzie zespół musi uznać wyższość drużyny z Kielc. Mimo to, Nafciarze aż ośmiokrotnie pokonywali rywali zdobywając przy tym aż 40 bramek. Taka sytuacja pokazuje, że podopieczni Manolo Cadenasa zmierzają w dobrym kierunku.