PGNiG Superliga Mężczyzn: Zagłębie ograło Nielbę (wyniki)

W środę zespoły rywalizujące o utrzymanie w PGNiG Superlidze rozegrały 25. kolejkę spotkań. Szczypiorniści Zagłębia Lubin pokonali Nielbę Wągrowiec.

Sławomir Bromboszcz

W środę mogły zostać praktycznie rozstrzygnięte losy degradacji do I ligi. Pod ścianą znaleźli się szczypiorniści Śląska Wrocław, którzy po 25. kolejce traciliby do bezpiecznego miejsca już sześć punktów, co praktycznie przekreślałoby ich szans na pozostanie w gronie superligowców.

W pierwszym środowym spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Nielbę Wągrowiec. Podopieczni Jerzego Szafrańca zrewanżowali się tym samym beniaminkowi za niepodziewaną porażkę poniesioną  w sezonie zasadniczym. Zagłębie od początku kontrolowało losy pojedynku, Miedziowi utrzymywali przewagę, ich wyższość była widoczna zwłaszcza w drugiej części spotkania.
W drugim spotkaniu Śląsk Wrocław stanął na wysokości zadania i pokonał przed własną publicznością Wybrzeże Gdańsk. Początek meczu należał do Wybrzeża, które wypracowało kilkubramkową przewagę. Wydawało się, że dobrze dysponowani gdańszczanie odniosą kolejne zwycięstwo, tymczasem jeszcze przed przerwą na prowadzenie wysunęli się zawodnicy Śląska. W drugiej połowie wrocławianie dyktowali warunki i pewnie prowadzili. W końcówce Wybrzeże zniwelowało rozmiary porażki. Śląsk Wrocław - Wybrzeże Gdańsk 27:26 (11:10) Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 28:32 (15:16)

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki