Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Giennadij Kamielin nowym trenerem Warmii Traveland Olsztyn

Karol Adamowicz złożył rezygnację z piastowania funkcji trenera Warmii Traveland Olsztyn. Jego miejsce od sezonu 2015/16 zajmie Giennadij Kamielin, aktualnie II trener Aussie Sambora Tczew.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Karol Adamowicz pracował w Warmii Traveland od kilku sezonów. Początkowo był drugim trenerem olsztyńskiego klubu. W czerwcu 2013 roku został pierwszym szkoleniowcem ekipy z województwa warmińsko-mazurskiego. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Maciejewskiego.


W sezonie 2013/14, prowadzona przez Adamowicza Warmia Traveland Olsztyn z bilansem 18 zwycięstw i 8 porażek zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce w tabeli. W tym sezonie było już gorzej. Olsztynianie zakończyli sezon z bilansem 13 zwycięstw, 1 remisu i 12 porażek. W zależności od wyników czwartkowych i sobotnich meczów, zespół ten może zająć zarówno piąte, jak i ósme miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu sezonu, Warmia Traveland przegrała w Gdańsku z SMS-em ZPRP. Wiadomo już, że Adamowicz nie poprowadzi tej drużyny w kolejnych rozgrywkach. - Zarząd OKPR Warmia Traveland informuje że przyjął rezygnację Pana Karola Adamowicza z funkcji trenera I ligowego zespołu Warmia Traveland. Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o zatrudnieniu w sezonie 2015/2016 na stanowisku trenera I ligowego zespołu Warmia Traveland pana Gienadija Kamielina - powiedział Stanisław Tunkiewicz, prezes olsztyńskiego klubu.

Giennadij Kamielin to doświadczony trener. Podczas kariery zawodniczej był obrotowym i grał w reprezentacjach ZSRR i Kazachstanu. Jako trener prowadził m.in. Szachtar Donieck, a od 1991 roku pracuje w Polsce. Prowadził takie drużyny, jak Chrobry Głogów, Miedź Legnica, Nielba Wągrowiec, ASPR Zawadzkie, Viret Zawiercie, Politechnika Koszalińska, czy też Iskrę Kielce, z którą trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski. Był też trenerem reprezentacji Kazachstanu i Rosji. Od grudnia jest drugim trenerem Aussie Sambora Tczew.

Kamielin był też trenerem Warmii. Pracował w niej w latach 2005-07. Wówczas olsztynianie grali w najwyższej klasie rozgrywkowej i zajmowali w niej dwa razy ósme miejsce w tabeli.

Czy Giennadij Kamielin będzie odnosił sukcesy z Warmią Traveland Olsztyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

 • KRadek Zgłoś komentarz
  Wieść niosła już od dobrego tygodnia o zatrudnieniu wyżej wspomnianego szkoleniowca. Po takim sezonie nie dziwne że Pan Adamowicz zrezygnował. Trener Kamielin słynie z twardej ręki i
  Czytaj całość
  jest zdecydowanie specjalistą od defensywy, która w tym sezonie kulała straszliwie. Ciekaw jestem jak będzie układać się współpraca z zawodnikami z którymi pracował w ekstraklasie: Malewskim, Królikiem, Krawczykiem, Hegierem. Jak uda mu się połączyć doświadczenie z talentem niektórych młodych zawodników może być z tego coś solidnego.
  • sie wie Zgłoś komentarz
   Informacje wyssane z palca ;)
   • kibic Warmii Zgłoś komentarz
    Dla ciekawskich dodam jeszcze, że do pełnienia tej funkcji w Warmii przymierzani byli także Kowalczyk, Kotwicki i Czapla.
    • kibic Warmii Zgłoś komentarz
     Szacuneczek dla Pana Adamowicza, bo mało kto ma odwagę przyznać się do własnych błędów i samemu odejść. Szkoda, że tym razem Mu nie wyszło, bo poprzedni sezon był naprawdę zacny. A
     Czytaj całość
     trener Kamielin to najlepszy z możliwych wyborów. Zawsze lubiany i szanowany w Olsztynie człowiek z niezwykle bogatym CV. Co prawda oststnimi czasy zszedł nieco z trenerskiego topu i szwędał się po kilku słabszych klubach, jednak to wciąż super trener, któremu swoje niemałe sukcesy zawdzięcza chociażby Mariusz Jurasik. Jak drugim trenerem zostanie jeszcze Żółtak (w co wierzę), to będzie to połączenie moim zdaniem wręcz idealne (tak jak Waszkiewicz i Wleklak w Wybrzeżu). Witamy ponownie Panie trenerze i życzymy sukcesów niemniejszych niż lata temu :)
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×