Spokojne wakacje w Piotrkowie - relacja z meczu MKS Piotrcovia - SPR Olkusz

Piłkarki ręczne Piotrcovii zapewniły sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych.

Michał Ostafijczuk
Spotkanie rozegrane zostało w piątek ze względu na odbywające się w weekend w hali Relax mistrzostwa Polski LZS juniorów i młodzieżowców w zapasach w stylu klasycznym. Przed meczem było wiadomo, że każde zwycięstwo da piotrkowiankom utrzymanie w lidze. Nic więc dziwnego, że Piotrcovia od pierwszych minut uzyskała dość wyraźną przewagę.
W 9. minucie po bramce Andleji Ivanović było 5:2 dla gospodyń, a dziesięć minut później po trafieniu Katarzyny Sobińskiej nawet 14:9. I w tym momencie coś w grze piotrkowianek się zacięło. Podopieczne Sławomira Kamińskiego straciły skuteczność, a SPR Olkusz zaczął odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy przyjezdne przegrywały już tylko jednym trafieniem - 13:14. Nie bez znaczenia były trzy niewykorzystane rzuty karne przez Piotrcovię. Z siódmego metra do bramki SPR nie potrafiły trafić: Stefka Agova, Monika Kopertowska i Aleksandra Kucharska. Po pierwszej połowie Piotrcovia prowadziła dwoma trafieniami 16:14.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to dalsza nieskuteczna gra gospodyń, które pozwoliły olkuszankom doprowadzić do remisu, a w 43. minucie po trafieniu Katarzyny Nowak wyjść nawet na jednobramkowe prowadzenie - 23:22. Piotrcovia grała w tym momencie w podwójnym osłabieniu i jej sytuacja stała się mocno nieciekawa. Gospodynie włączyły jednak w tym momencie tzw. "piąty bieg". Ostatnie swoje bramki w barwach Piotrcovii rzuciła Agova, dwa gole dołożyła Agata Wypych, a świetnie między słupkami spisywała się Daria Opelt. To wystarczyło do pokonania zdegradowanego do I ligi SPR 34:28. Po meczu nastąpiła miła uroczystość. Działacze i kibice podziękowali za świetny sezon Agovej, która swoją karierę sportową będzie kontynuowała w Bułgarii.

- Cieszę się z tego, że wygrałyśmy ten ostatni mecz. Dla mnie to smutne pożegnanie z Piotrkowem, który będę wspominać wspaniale. Zostawiam tu dużo przyjaciół i znajomych. Będę grała w jednym z bułgarskich klubów, a także w reaktywowanej ostatnio reprezentacji - powiedziała snajperka.

To spotkanie było także pożegnaniem z Piotrcovią dla Sławomira Kamińskiego. Nowego trenera piotrkowskiej drużyny działacze mają przedstawić 22 maja. Wtedy też ma wyjaśnić się sprawa ewentualnych zmian kadrowych. Oprócz Agovej chęć odejścia do innych klubów zgłosiło kilka zawodniczek.

MKS Piotrcovia - SPR Olkusz 34:28 (16:14)

Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 1, Sobińska 4, Kucharska 7, Osuch, Kopertowska 5, Wypych 2, Piecaba 1, Ivanović 6, Jałoszewska 1, Nowak 2, Agova 5/1.
Trener: Sławomir Kamiński