Paris Saint-Germain odzyskało mistrzostwo Francji, drużyna Pawła Paczkowskiego na piątym miejscu

Paris Saint-Germain zwycięstwem 36:20 nad Tremblay w ostatniej kolejce rozgrywek zapewniło sobie tytuł mistrza Francji 2014/15.

Tomasz Rosiński

PSG (bilans: 22 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki) zaledwie o punkt wyprzedziło ekipę Montpellier Agglomeration HB. Na najniższym stopniu podium uplasowali się szczypiorniści Saint Raphael Var HB. Mistrz sprzed roku, Dunkerque HB (zawodnikiem tego zespołu jest wypożyczony z Vive Tauronu Kielce Polak Paweł Paczkowski, który w grudniu doznał zerwania więzadeł w kolanie), zajął 5. miejsce. Natomiast Paweł Podsiadło (112 goli i 15. pozycja w klasyfikacji najlepszych strzelców) wraz z Nimes wywalczył 8. lokatę.

Najlepszym strzelcem rozgrywek we Francji został Mikkel Hansen, który zapisał na swoim koncie 201 bramek (67-procentowa skuteczność).

To drugi złoty medal paryżan w historii klubu, gdyż wcześniej zwyciężyli oni w rodzimych rozgrywkach w sezonie 2012/13.
Końcowa kolejność w lidze francuskiej 2014/15:  1. Paris Saint-Germain - 45 pkt 2. Montpellier Agglomeration HB - 44 pkt 3. Saint Raphael Var HB - 34 pkt 4. Chambery Savoie - 33 pkt 5. Dunkerque HB - 32 pkt 6. HBC Nantes - 31 pkt 7. Cesson Rennes - 24 pkt 8. Nimes - 23 pkt 9. US Creteil Handball - 21 pkt 10. Fenix Toulouse Handball - 20 pkt 11. Tremblay - 20 pkt 12. Aix en Provence - 19 pkt 13. Sélestat Alsace handball - 10 pkt 14. Istres Ouest Provence Handball - 8 pkt