Osłabieni Macedończycy pokonali saudyjskich szczypiornistów

Macedończycy pokonali w piątek wieczorem Arabię Saudyjską, choć przez większość spotkania przegrywali. W weekend w turnieju Yellow-Cup zmierzą się oni jeszcze z Turcją oraz gospodarzami imprezy. Macedonia będzie rywalem polskich szczypiornistów w czasie MŚ, które w styczniu rozpoczną się w Chorwacji.

Wojciech Święch

Reprezentacja Macedonii bierze teraz udział w międzynarodowym turnieju Yellow-Cup, który odbywa się w szwajcarskim mieście Winterthur. W piątek zespół z Bałkanów zagrał mecz z Arabią Saudyjską (również uczestniczką tegorocznego mundialu). Już po kwadransie spotkania azjatycka drużyna prowadziła w stosunku 10:3. Pierwsza połowa pojedynku zakończyła się wynikiem 16:11 dla Saudyjczyków, którzy narzucili bardzo szybkie tempo.

Jednak po zmianie stron reprezentacja prowadzona przez trenera Iliję Temelkovskiego zaczęła grać o wiele lepiej niż do przerwy. Macedończycy po raz pierwszy objęli prowadzenie w meczu, gdy do jego zakończenia zostało 80 sekund. Zwycięstwo zespołowi z Bałkanów w stosunku 29:28 zapewnił Kirił Lazarov, który wykorzystał podyktowany rzut karny.

Trzeba wspomnieć, iż w szeregach Macedonii nie wystąpił rozgrywający Rade Stojanović (RK Gorenje Velenje, Słowenia), który pozostał w Skopje, gdyż odczuwa problemy z kolanem. Nie w pełni sił jest również kołowy Vanco Dimovski (Metalurg Skopje). Przechodzi on jeszcze rehabilitację po kontuzji.

W innym spotkaniu turnieju Yellow Cup Szwajcaria pokonała Turcję w stosunku 31:20. W sobotę wieczorem Macedonia zmierzy się z rywalem znad Bosforu. W ostatnim swoim meczu w tej imprezie podopieczni Temelkovskiego zagrają w niedzielę z Helwetami.

Arabia Saudyjska - Macedonia 28:29 (16:11)