WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MŚ 2023: Wiemy, gdzie zagrają Polacy

Znamy nazwy pięciu miast, które mogą ugościć w 2023 roku finały mistrzostw świata w piłce ręcznej. Polska o organizację turnieju stara się wspólnie ze Szwecją.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Obie federacje stosowny wniosek złożyły do IHF w połowie kwietnia. - Zawarliśmy porozumienie i postanowiliśmy przedstawić jedną ofertę, gdyż dzięki temu aplikacja staje się mocniejsza i rosną nasze szanse. Mistrzostwa Świata mogą być świętem dla narodów, które mają niezwykle bogate tradycje w piłce ręcznej - wyjaśniał wówczas prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.


W organizację imprezy ma zostać zaangażowanych osiem miast. Po polskiej stronie byłyby to Gdańsk, Katowice, Kraków, Gliwice oraz Łódź. O takim wyborze podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów ZPRP poinformował przedstawiciel firmy Dentsu, Jan Mosiejczuk.

Rywalem Polaków i Szwedów w walce o organizację światowego czempionatu są Węgrzy. Gospodarzy turnieju poznamy na początku listopada w Soczi podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Wybierze go Komitet Wykonawczy IHF. ZPRP chce ponadto ugościć MMŚ kobiet i mężczyzn, które odbędą się odpowiednio w 2018 oraz 2019 roku.

Polska i Szwecja zorganizują mistrzostwa świata 2023?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Grieg 0
  Bez przesady - coś takiego nigdy by nie przeszło ze względów choćby geograficznych :D. Jeśli chodzi o Austrię, to jest już zatwierdzona jako jeden z organizatorów ME 2020 wspólnie z Norwegią i Szwecją.
  DNNN Łyknąłeś to jak pelikan ^_^
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • DNNN 0
  To wiem, ale Austria z Australią to już ewidentny żart.

  Swoją drogą, fajnie by było jakby w ramach "zadośćuczynienia" IHF przyznało organizację MŚ właśnie Australii. Infrastrukturę tam mają znakomitą, a na pewno byłby to duży kop do przodu dla tego kraju, jeżeli chodzi oczywiście o piłkę ręczną.

  hbll Tu nie było żadnego żartu - planowane są MŚ lub ME (nie pamiętam dokładnie) w Norwegii, Szwecji (albo Danii) i właśnie Austrii.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • hbll 0
  Tu nie było żadnego żartu - planowane są MŚ lub ME (nie pamiętam dokładnie) w Norwegii, Szwecji (albo Danii) i właśnie Austrii.
  DNNN Łyknąłeś to jak pelikan ^_^
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×