MMŚ 2015: Półfinał nie dla Rumunów i Dana-Emila Racotei

Reprezentacja Rumunii z Danem-Emilem Racoteą w składzie nie sprostała Francji w meczu 1/4 finału Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2015 w Brazylii. Poza półfinałem znalazły się też Hiszpania i Szwecja.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Francuska drużyna losy rywalizacji z rumuńskimi szczypiornistami rozstrzygnęła już w pierwszej połowie, po której prowadziła 17:8. Po przerwie młodzi Trójkolorowi trzymali rywali na dystans, ostatecznie triumfując 30:20. Racotea zdobył dla swojego zespołu 2 bramki (2/6 - 33% skuteczności), miał też asystę oraz zanotował 2 straty.
Rywalem Francuzów w półfinale MMŚ będzie niespodziewanie reprezentacja Egiptu, która po emocjonującym meczu pokonała Szwedów 28:27 (15:15). O finał zagrają też Niemcy i Duńczycy, którzy w środę okazali się lepsi od Hiszpanów (22:21).

Na 9. miejscu rywalizację zakończyła natomiast reprezentacja Kataru, która po dogrywce pokonała gospodarzy mistrzostw, Brazylię (36:35). Dopiero na 15. pozycji finiszowali Norwegowie, Serbowie z kolei zakończyli zmagania dwie lokaty niżej.

Wyniki 1/4 finału MMŚ 2015:

Egipt - Szwecja 28:27 (15:15)
Hiszpania - Dania 21:22 (12:10)
Białoruś - Niemcy 37:43 (17:19)
Rumunia - Francja 20:30 (8:17)

Wyniki gier o miejsca 9.-23.:

O 9. miejsce: Katar - Brazylia 36:35 (17:17; 32:32)
O 11. miejsce: Portugalia - Argentyna 26:30 (11:13)
O 13. miejsce: Korea Południowa - Tunezja 29:26 (17:12)
O 15. miejsce: Norwegia - Rosja 32:29 (18:13)
O 17. miejsce: Japonia - Serbia 24:28 (14:14)
O 19. miejsce: Algieria - Holandia 25:33 (14:17)
O 21. miejsce:
Urugwaj - Angola 16:24 (8:11)
O 23. miejsce:
Chile - Paragwaj 37:27 (19:13)

Czwartek jest dniem wolnym od rywalizacji. Pierwszy z piątkowych półfinałów, Dania - Niemcy, rozegrany zostanie o godz. 20:30. Francuzi oraz Egipcjanie wybiegną na parkiet o 23:00.

Ćwierćfinałowa porażka z Francuzami nie oznacza końca turnieju dla Rumunów. Drużyna Dana-Emila Racotei zmierzy się w piątek ze Szwedami w pierwszym ze spotkań o miejsca 5.-8.