WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Vistal Gdynia testuje serbską rozgrywającą

Wicemistrz Polski - Vistal Gdynia testuje zawodniczkę, która miałaby wzmocnić ten zespół przed nowym sezonem PGNiG Superligi. To serbska rozgrywająca, która jak dotąd występowała tylko w swoim kraju.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Do Gdyni przyjechała Nina Ribicić. To zawodniczka urodzona 23 lutego 1992 roku w Belgradzie. W swojej karierze występowała w takich zespołach, jak ZRK Zemun, którego jest wychowanką Naisa Nis, a ostatnio w Max Sport Nova Pazova. Mierzy 176 centymetrów wzrostu i waży 76 kilogramów.


Testowana przez Vistal Gdynię Serbka, to praworęczna rozgrywająca, mogąca grać zarówno na środku, jak i po lewej stronie rozegrania. Ma więc ona wypełnić lukę po odejściu Iwona Niedźwiedź do MKS-u Selgros Lublin. W swojej karierze grała nie tylko w lidze serbskiej, ale i w imprezach międzynarodowych.

Już w młodym wieku potrafiła być najlepszą strzelczynią w Młodzieżowych Mistrzostwach Serbii. Grała też przez lata w kadrze swojego kraju w niższych rocznikach. - Potwierdzam, że Ribicić przyjechała do nas na testy. Na razie ciężko więcej powiedzieć o jej przydatności do zespołu, bo tylko kilka razy trenowała z piłkami. Zostanie na turniej w Gdańsku, a decyzję o jej przydatności podejmiemy po jego zakończeniu - skomentował Paweł Tetelewski, trener Vistalu.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • eb 0
  No to aktywnie tam w tym Lublinie z bezrobociem walczycie:)
  Mr Ferdynand Uff Oskar szacun za to , że chciało cię tyle pisać. Ale ilosc nie przechodzi w jakość , w tym wypadku w jakąś treść. Ja bym wolał, żeby zamiast 16 osób w biurze klubu ( w tym 8 byłych zawodniczek), zamiast kilku, którym płaci się kontrakty za siedzenie na lawie w 1 lidze, zamiast Vali, przyszła jakas sensowna zawodniczka!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mr Ferdynand 0
  Uff Oskar szacun za to , że chciało cię tyle pisać. Ale ilosc nie przechodzi w jakość , w tym wypadku w jakąś treść. Ja bym wolał, żeby zamiast 16 osób w biurze klubu ( w tym 8 byłych zawodniczek), zamiast kilku, którym płaci się kontrakty za siedzenie na lawie w 1 lidze, zamiast Vali, przyszła jakas sensowna zawodniczka!
  OSKAR_B Mr Ferdynand to może sprecyzuj jak mistrz Polski ma się wzmacniać, jak jego sytuacja finansowa jest nie najlepsza? Moim zdaniem działacze poszli po rozum do głowy, przekalkulowali koszty kolejnego sezonu w Lidze Mistrzyń i stwierdzili, że najważniejsze to zasypać tzw.,,dziurę" po zakończeniu kariery przez Dorotę Małek(moim zdaniem już w momencie kontraktowania Iwony Niedźwiedź, działacze MKSu wiedzieli, że Dorota Małek zakończy kariery), co moim zdaniem przez transfer Iwony Niedźwiedź przynajmniej liczebnie(zawodniczka za zawodniczkę)się udało. Jak Iwona Niedźwiedź odnajdzie się w realiach lubelskich zobaczymy, ale właśnie między innymi jej wiek i doświadczenie zdobyte nie tylko na polskich parkietach sprawia, że aklimatyzacja w drużynie powinna odbyć się bardzo sprawnie. Odejścia Vali czy Oli Baranowskiej bolą, ale zdrowa Wera i Kati to raczej mimo wszystko bramkarki jak są w formie o dobry poziom lepsze niż Ola. Choć postęp w grze między przyjściem, a odejściem z Lublina, który zrobiła Ola jest naprawdę ogromny. Vali transfer do Koszalina dobrze zrobi, choć Vala to była naprawdę dobra zmienniczka. Mimo wszystko ławka w mistrzu Polski to jednak dla 27-letniej reprezentantki Białorusi to trochę za mało. Dla Dagi Nocuń wypożyczenie do Nowego Sącza moim zdaniem dobrze zrobi i wróci do Lublina jako zawodniczka z większym doświadczeniem na boiskach Superligi. Jednak ściąganie na siłę następczyń Vali czy Oli byłoby po prostu marnotrawstwem pieniędzy w nie najlepszej sytuacji finansowej klubu. Ja jako kibic sam dużo lepiej się czuję jak wiem, że dziewczyny, których grę często podziwiam na różnych meczach piłki ręcznej(klub,reprezentacja), za hektolitry potu wylane na treningach i poświęcenie w meczach, dostają co miesiąc zagwarantowane kontraktem pieniądze. Wiadomo fajnie byłoby jak wypaliłby transfer Ewy Andrzejewskiej(ostatecznie trafiła do Elbląga), ale zupełnie nie popieram polityki transferowej klubu: w stylu wykupić np. z 7 najlepszych zawodniczek w lidze, a później się martwić w grudniu, że klubu nagle nie stać na płacenie pensji, a dawne zobowiązania jakoś nie chciały za pomocą magicznej różdżki zniknąć. Jednak tu temat jest o Vistalu, a jakoś niedawno o tym pisałem, więc taka odezwa do działaczy klubów Superligi: lepiej szukać zawodniczek zza naszej wschodniej(Białoruś, Ukraina) czy południowej granicy(Słowacja) niż mimo wszystko stawiać na zawodniczki z Bałkanów, choć tu moim zdaniem dobrze, że trener Tetelewski oceni przydatność panny Niny do drużyny niż od razu podpisywać kontrakt, a później czekać rok aż kontrakt wygaśnie, bo zawodniczka, która zapowiadała się na gwiazdę ligi, nagle reprezentuję sobą poziom I ligi.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • OSKAR_B 0
  Mr Ferdynand to może sprecyzuj jak mistrz Polski ma się wzmacniać, jak jego sytuacja finansowa jest nie najlepsza? Moim zdaniem działacze poszli po rozum do głowy, przekalkulowali koszty kolejnego sezonu w Lidze Mistrzyń i stwierdzili, że najważniejsze to zasypać tzw.,,dziurę" po zakończeniu kariery przez Dorotę Małek(moim zdaniem już w momencie kontraktowania Iwony Niedźwiedź, działacze MKSu wiedzieli, że Dorota Małek zakończy kariery), co moim zdaniem przez transfer Iwony Niedźwiedź przynajmniej liczebnie(zawodniczka za zawodniczkę)się udało. Jak Iwona Niedźwiedź odnajdzie się w realiach lubelskich zobaczymy, ale właśnie między innymi jej wiek i doświadczenie zdobyte nie tylko na polskich parkietach sprawia, że aklimatyzacja w drużynie powinna odbyć się bardzo sprawnie. Odejścia Vali czy Oli Baranowskiej bolą, ale zdrowa Wera i Kati to raczej mimo wszystko bramkarki jak są w formie o dobry poziom lepsze niż Ola. Choć postęp w grze między przyjściem, a odejściem z Lublina, który zrobiła Ola jest naprawdę ogromny. Vali transfer do Koszalina dobrze zrobi, choć Vala to była naprawdę dobra zmienniczka. Mimo wszystko ławka w mistrzu Polski to jednak dla 27-letniej reprezentantki Białorusi to trochę za mało. Dla Dagi Nocuń wypożyczenie do Nowego Sącza moim zdaniem dobrze zrobi i wróci do Lublina jako zawodniczka z większym doświadczeniem na boiskach Superligi. Jednak ściąganie na siłę następczyń Vali czy Oli byłoby po prostu marnotrawstwem pieniędzy w nie najlepszej sytuacji finansowej klubu. Ja jako kibic sam dużo lepiej się czuję jak wiem, że dziewczyny, których grę często podziwiam na różnych meczach piłki ręcznej(klub,reprezentacja), za hektolitry potu wylane na treningach i poświęcenie w meczach, dostają co miesiąc zagwarantowane kontraktem pieniądze. Wiadomo fajnie byłoby jak wypaliłby transfer Ewy Andrzejewskiej(ostatecznie trafiła do Elbląga), ale zupełnie nie popieram polityki transferowej klubu: w stylu wykupić np. z 7 najlepszych zawodniczek w lidze, a później się martwić w grudniu, że klubu nagle nie stać na płacenie pensji, a dawne zobowiązania jakoś nie chciały za pomocą magicznej różdżki zniknąć. Jednak tu temat jest o Vistalu, a jakoś niedawno o tym pisałem, więc taka odezwa do działaczy klubów Superligi: lepiej szukać zawodniczek zza naszej wschodniej(Białoruś, Ukraina) czy południowej granicy(Słowacja) niż mimo wszystko stawiać na zawodniczki z Bałkanów, choć tu moim zdaniem dobrze, że trener Tetelewski oceni przydatność panny Niny do drużyny niż od razu podpisywać kontrakt, a później czekać rok aż kontrakt wygaśnie, bo zawodniczka, która zapowiadała się na gwiazdę ligi, nagle reprezentuję sobą poziom I ligi.
  Mr Ferdynand To niby jakie widzisz wzmocnienia? Chyba nie jest takim 37 letnia zawodniczka dość przeciętnie grająca ?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×