Turniej w Gdańsku: AZS Łączpol AWFiS niegościnny dla UKS-u PCM

Gospodynie turnieju w Gdańsku - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonały UKS PCM Kościerzynę 29:23 w pierwszym meczu tych drużyn. Obie ekipy w zbliżającym się sezonie będą beniaminkami PGNiG Superligi.

W ubiegłym sezonie zespoły z Gdańska i z Kościerzyny rywalizowały w I lidze. Obie ekipy zdominowały rozgrywki, a po ostatnim meczu sezonu w którym zmierzyły się najlepsze ekipy pierwszoligowych boisk, awans świętowały zawodniczki ze stolicy województwa pomorskiego. Drużyna z Kaszub dołączyła do Akademiczek po barażach. [ad=rectangle] Trenerzy obu ekip inaczej podeszli do budowania składów na nowy sezon. Do gdańskiej drużyny dołączyło osiem nowych zawodniczek, a dwie kolejne - Natalia Fesdorf z Zagłębia Lubin i Ukrainka Tetiana Hawrylkiw grająca ostatnio w Promieniu Kijów które zagrały w piątek są na testach. Od początku meczu dominowały gospodynie turnieju. Po bramce Katarzyny Pasternak, AZS Łączpol AWFiS prowadził już 5:2. Później drużyna prowadzona przez Dariusza Męczykowskiego zdołała jednak zmniejszyć stratę nawet do jednej bramki, gdy po raz drugi z rzędów na listę strzelców wpisała się Adrianna Górna.

Pod koniec pierwszej połowy bardziej doświadczone zawodniczki z Gdańska zaczęły jednak budować swoją przewagę. Akademiczki potrafiły "kąsać" z każdej pozycji, a wynik pierwszej części spotkania ustaliła pozyskana z Aussie Sambora Tczew Katarzyna Skonieczna.

Druga połowa spotkania, to już dominacja zespołu z Gdańska. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk grał bardzo dobrze w obronie, z czego wychodziły kontrataki. W nich skuteczne były Monika Stachowska oraz Katarzyna Skonieczna. Po dwóch bramkach z rzędu Sylwii Kwiatkowskiej, na jedenaście minut przed końcem Akademiczki prowadziły już 25:15! Po ostatnich akcjach szczypiornistki UKS-u PCM pozostawiły jednak po sobie pozytywne wrażenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 29:23 (14:10) AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Hawrylkiw - Skonieczna 6, Kwiatkowska 5, Stachowska 4, Strzałkowska 3, Tomczyk 3, Karwecka 2, Dąbrowska 2, Siódmiak 1, Mazurek 1, Pasternak 1, Osadcza 1 oraz Fesdorf, Pesel, Neitsch, Lipska, Ciura, Klonowska. Kary: 6 min. Karne: 4/4.

UKS PCM: D.Brzezińska, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Mokrzka 6, Górna 6, Ziółkowska 3, Wójcik 2, Wasak 2, Jakubowska 1, Sus 1, Maszota 1, Dzienisz 1 oraz Belter, Borysławska, Białek, Żukowska. Kary: 8 min. Karne: 5/6.