XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka: Druga porażka gospodarzy, ZTR w finale

Chrobry Głogów doznał drugiej porażki w XXI Memoriale im. Ryszarda Matuszaka. Gospodarze zmagań ulegli ZTR-owi Zaporoże 20:25, w drugiej połowie nie wykorzystując żadnego z sześciu rzutów karnych!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Głogowianie tym samym zagrają w piątek jedynie o 5. miejsce w 21. edycji memoriału. ZTR wystąpi natomiast w finale zmagań, bowiem w tabeli grupy A wyprzedził MMTS Kwidzyn dokładnie o... jedną bramkę.
Wicemistrzowie Ukrainy kilkubramkową zaliczkę w starciu z Chrobrym wypracowali sobie już na starcie spotkania. W 7. minucie po drugim golu Jewgena Konstantinowa było 4:1 dla zaporożan i choć gospodarze zawodów doprowadzili pięć minut później do remisu 5:5, to przed końcem pierwszej połowy ekipa Witalija Nata ponownie odskoczyła na dystans dwóch trafień.

Głogowianie tylko dwa razy znaleźli się w czwartkowym meczu na prowadzeniu. W 16. minucie po bramce Marka Świtały wygrywali 7:6, a w 33. minucie gol Dominika Płócienniczaka doprowadził do stanu 15:14. Od tego momentu ZTR dyktował jednak warunki gry i korzystając na fatalnej skuteczności rywali, przejął inicjatywę.

W 41. minucie ekipa z Zaporoża wygrywała 19:17, siedem minut później powiększając swoją przewagę do trzech trafień. Chrobry nie wykorzystał w tym czasie dwóch rzutów karnych, kolejne trzy pudłując w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. ZTR prowadził wówczas różnicą czterech goli i spokojnie dowiózł wygraną do końcowego gwizdka.

Dzięki pięciobramkowemu triumfowi nad Chrobrym, podopieczni trenera Nata zagrają w piątek w finale memoriału z Pogonią Szczecin. Głogowianie zmierzą się natomiast z HBC Ronalem Jicin.

XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka, grupa A:

Chrobry Głogów - ZTR Zaporoże 20:25 (13:14)

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 1, Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała 4, Sadowski 3, Bąk 4, Gujski, Tylutki 1, Rosiński, Kandora 1, Kubała 1, Jurecki 1.
Karne: 1/7.
Kary: 2 min.

ZTR: Dierewiankin, Umowist - Seweryn, Artemienko 1, Akimienko 2, Kirilenko 2, Zotow, Konstantinow 5, Ganczew 4, Isanczuk 1, Karamyszew 2, Tilte 4, Biegał 4, Zwiezdow.
Karne: 2/3.
Kary: 6 min.

Kary: Chrobry - 2 min. (Pawłowski - 2 min.); ZTR - 6 min. (Biegał - 4 min.; Seweryn - 2 min.). Sędziowali: A. Rajkiewicz oraz J. Tarczykowski (Szczecin).