IV Memoriał Walleranda: Szwedzi w finale

Drużyna Hästö IF Karlskrona pokonała Spójnię Gdynia 28:23 i zagra w finale IV Memoriału Leona Walleranda. Gdynianie przez długi czas grali jak równy z równym z beniaminkiem szwedzkiej Ekstraklasy.

Michał Gałęzewski
W piątek drużyny z Karlskrony i z Gdyni pokazały się z bardzo dobrej strony. Dzięki pewnemu zwycięstwu z Wybrzeżem Gdańsk, ekipa Hästö IF zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Spójnia natomiast dzięki wygranej z Polskim Cukrem Pomezanią zajęła drugą pozycję w grupie B i wywalczyła możliwość gry w półfinale.
Mecz rozpoczął się dobrze dla zawodników beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji. Po trafieniu Nicklasa Grundstena, w 8. minucie Hästö IF prowadzili 6:4. Później jednak koncert gry dali podopieczni Marcina Markuszewskiego.

Niezwykle skuteczny był Bogdan Oliferchuk, który w ciągu pięciu minut czterokrotnie pokonał Flamura Gerbeshiego i trener gości ze Szwecji zdecydował się zmienić bramkarza. Mimo tego zabiegu, gdy na listę strzelców w 16. minucie wpisał się Mateusz Wróbel, Spójnia prowadziła już 11:8. Pod koniec pierwszej połowy uaktywnił się jednak najlepszy strzelec ekipy z Karlskrony w tym turnieju Jakob Nygren i Skandynawowie wygrali tę część spotkania 14:13.

W drugiej połowie spotkania bardzo dobrze bronił Jasmin Arifagić, a w ataku koncert gry dali Jakob Nygren oraz Johannes Sandgren. Dzięki temu Szwedzi szybko wyszli nawet na sześciobramkowe prowadzenie prowadzenie. Do końca kontrolowali wynik meczu i ostatecznie zwyciężyli 28:23. Wiadomo już, że zagrają w popołudniowym finale ze zwycięzcą meczu Wybrzeże - MMTS.

Hästö IF Karlskrona - Spójnia Gdynia 28:23 (14:13)

Hästö IF: Gerbeshi, Cvitković - Nygren 8, Sandgren 7, Hallen 4, Grundsten 4, Arifagić 2, Gegerfelt 2, Corneliussen 1 oraz Madsen, Samuelsson, Bamberg, Olsson,
Kary: 2 min. (Gegerfelt 2 min.)
Karne: 0/0.

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Oliferchuk 6, Wróbel 6, Ringwelski 2, Matuszak 2, Nazimek 2, Derdzikowski 2, Rychlewski 1, Pedryc 1, Bielec 1, Chyła, Rakowski, Brukwicki, Kowalski, ,
Kary: 2 min. (Derdzikowski 2 min.).