Turniej w Elblągu: Chinki pewnie pokonały Vistal

Podrażnione reprezentantki Chin po porażce z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk, pewnie pokonały gdyński Vistal 35:28. W tym meczu aż trzy zawodniczki rzuciły przynajmniej 10 bramek.

Michał Gałęzewski
Zarówno Vistal Gdynia, jak i reprezentacja Chin w tym turnieju nie ustrzegły się wpadek. W sobotę wicemistrzynie Polski zremisowały z Energą AZS-em Koszalin, natomiast szczypiornistki z Chin przegrały z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk.
Początek spotkania był bardzo trudny dla gdynianek. W 12. minucie spotkania po bramce Yan Meizhu, Chinki prowadziły już 8:4. Później co prawda podopieczne Pawła Tetelewskiego zdołały zmniejszyć stratę do zaledwie jednej bramki, jednak końcówka pierwszej połowy należała do Chinek.

Azjatki od stanu 9:11 potrafiły jeszcze w pierwszej połowie dojść do wyniku 11:18. Vistal nie znalazł recepty ze skuteczną grą reprezentantek Chin. Przez to w 41. minucie spotkania było już 26:17 dla ekipy z Dalekiego Wschodu.

Później Vistal, w dużej mierze za sprawą znajdującej się w znakomitej formie strzeleckiej Moniki Kobylińskiej zdołał zmniejszyć stratę. Na dwanaście minut przed końcem było już 25:30. Końcówka należała jednak do podopiecznych Denga Li i mecz zakończył się rezultatem 28:35.

Vistal Gdynia - Reprezentacja Chin 28:35 (13:19)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 11, Łabuda 5, Galińska 4, Zych 3, Dorsz 3, Kozłowska 1, Gutkowska 1 oraz Kulwińska, Mazur, Stanulewicz, Urbaniak, Janiszewska.
Kary: 0 min.
Karne: 4/6.

Chiny: Xu Mo, Wang Haiye, Li Juan - Zhao Jiaqin 12, Li Xiaoqing 10, Yan Meizhu 5, Qiao Ru 4, Yu Yuanyuan 3, Zhang Haixia 1 oraz Wu Yin, Tian Xiuxiu, Wang Shuhui, Sun Mengying, Sha Zhengwen, Yang Jiao, Li Yao, Wu Nana, Wang Bin.
Kary: 4 min. (Li Xiaoqing 2 min., Yu Yuanyuan 2 min.).